סין הורתה לסוכנויות הנסיעות לעצור מכירה של חבילות טיולים מקומיות ומחוץ למדינה

הצעד הוא חלק מהמאמץ לרסן את התפשטות וירוס הקורונה שהרג עד כה 25 איש וגרם למאות חולים ■ התפשטות הווירוס צפויה לגרום לנזק רב בתעשיית התיירות הסינית

לוגו בלומברג
בלומברג
העיר ווהאן, סין
העיר ווהאן, סיןצילום: בלומברג

סין הורתה לכל סוכנויות הנסיעות במדינה לעצור את מכירות הכרטיסים לטיולים בתוך סין או מחוץ לה, כחלק מהמאמץ לרסן את התפשטות וירוס הקורונה שהרג 25 איש וגרם למאות חולים.

משרד התרבות והתיירות הסיני פקד על סוכנויות הנסיעות וחברות התיירות להשהות את המכירה של חבילות טיולים החל מהיום (ו'). הצעד צפוי לגרום לנזק רב בתעשיית התיירות הסינית. תיירים סינים, המקור הגדול ביותר של תיירים בעולם, הוציאו 130 מיליארד דולר מחוץ לסין ב-2018.

באופן כללי, יעדי תיירות בעולם מסתמכים יותר ויותר על הדולרים של התיירים הסינים, בעיקר בתקופה הזאת של השנה. גם הכלכלה הסינית מסתמכת על מיליוני הסינים שישובו הביתה או יבלו באתרים מקומיים בראש השנה הסיני.

כלכלת סין צמחה ב-6.1% בשנה שעברה - הקצב האיטי ביותר מזה כמעט שלושה עשורים, כך עולה מנתונים רשמיים שפורסמו בשבוע שעבר. על פי הערכות של UBS, העלייה השנתית בתיירות סינית מחוץ למדינה האטה ל-12% ב-2019, לעומת 15% ב-2018. ב-2020 וב-2021 התיירות הסינית צפויה להאט עוד יותר ל-8% בממוצע.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker