"שריל סנדברג, האישה החזקה בפייסבוק, היא הדבר הגרוע ביותר שקרה לנשים ב-50 שנה"

הפגיעה בזכויות הנשים בארה"ב התאפשרה בגלל רשלנותה של שריל סנדברג, טוען סקוט גלוויי מבית הספר לעסקים סטרן באוניברסיטת ניו יורק

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
סמנכ"לית התפעול של פייסבוק, שריל סנדברג
סמנכ"לית התפעול של פייסבוק, שריל סנדברגצילום: בלומברג

שריל סנדברג, אחת מנשות העסקים הידועות ביותר בעולם והאישה החזקה בפייסבוק, היא "הדבר הגרוע ביותר שקרה לנשים מזה 50 שנה". כך הכריז סקוט גלוויי, פרופסור לשיווק בבית הספר לעסקים סטרן באוניברסיטת ניו יורק.

גלוויי, שאמר את הדברים בכנס השנתי של איגוד חברת התוכן הדיגיטלי Digital Content Next שהתקיים בעיר מיאמי בשבוע שעבר, קשר בין אחריותה של סנדברג למדיניות ענקית הרשתות החברתיות שאיפשרה התערבות זרה בבחירות בארה"ב שהובילה לבחירתו לנשיאות של דונלד טראמפ - דבר שגרם לדבריו לפגיעה קשה בזכויות נשים בארה"ב.

"אתם רוצים לדבר על הזדמנות עצומה שהוחמצה בתחום ההגבלים העסקיים? נציבות הסחר הפדרלית (FTC) הטילה קנס של חמישה מיליארד דולר על פייסבוק על כך שהפגינה רשלנות רבתי כה גדולה שיש לנו כיום נשיא בלתי לגיטימי", אמר גלוויי, שהפנה בהמשך את חצי הביקורת ישירות לסנדברג, המשמשת כסמנכ"לית התפעול של פייסבוק מאז 2008.

"למעשה האישה הזו מתרוצצת ברחבי העולם ומרוויחה מיליארדי דולרים מכך שהיא מוכרת לנשים אחרות את (הרעיון של ספרה) "Lean In" (לפרוץ קדימה) למרות שרשלנות רבתי שלה איפשרה להפוך פלטפורמה לנשק שאיפשר לבחור בנשיא לא לגיטימי שמינה אנשים לבית המשפט העליון שלאט אבל בטוח שוחקים את זכויות הנשים. שריל סנדברג היא הדבר הגרוע ביותר שקרה לנשים מזה 50 שנה", המשיך גלוויי.

לדבריו, לו FTC היתה מטילה על פייסבוק קנס גדול פי 10, בסך 50 מיליארד דולר, בעקבות שערוריית קיימברידג' אנליטיקה - חברת ייעוץ ששירותיה נשכרו על ידי קמפיין הבחירות של הנשיא דונלד טראמפ - כי אז המצב היה שונה לחלוטין.

דונלד טראמפ (מימין), עם מייק פנס, שריל סנדברג, לארי פייג' וג'ף בזוס בפגישה שערך נשיא ארה"ב עם בכירי עולם הטכנולוגיה, ב-2016
דונלד טראמפ (מימין), עם מייק פנס, שריל סנדברג, לארי פייג' וג'ף בזוס בפגישה שערך נשיא ארה"ב עם בכירי עולם הטכנולוגיה, ב-2016צילום: Drew Angerer/אי־אף־פי

"לו FTC היה מטיל קנס של 50 מיליארד דולר על פייסבוק, שבקופתה יש כרגע 53 מיליארד דולר - כך שהחברה לא היתה פושטת רגל - אתם יודעים מה היה קורה? למחרת כל המנכ"לים של חברות הטכנולוגיה הגדולות היו נכנסים לחדר ואומרים 'טוב, עכשיו זה נהיה רציני. תמצאו דרך למנוע מהמודיעין הצבאי של רוסיה להתערב בבחירות 2020'".

"קנס השיא בסך חמישה מיליארד דולר שהוטל על פייסבוק, הוא סכום שווה ערך לתזרים מזומנים של החברה בפרק זמן של 11 שבועות בלבד", הוסיף גלוויי. "לו מול הבית שלכם היה מדחן שעולה 100 דולר כל 15 דקות, אבל הדו"ח שמקבל מי שלא משלם על החניה נושא קנס של 25 סנט, הייתם ממשיכים להפר את החוק".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker