ילדה אחת מול סופת ענק: רוצים להבין מה קורה באוסטרליה? תראו את התמונה הזו

סופת אבק ענקית, גשם כבד וגושי ברד בגודל של כדורי טניס שירדו מהשמים. אחרי נזק של מיליארד דולר בעקבות השריפות, אסונות הטבע ממשיכים להכות באוסטרליה

ישראל פישר
סופת אבק באוסטרליה
סופת אבק באוסטרליהצילום: AFP

מזג האוויר החריג באוסטרליה הוביל אמנם לרגיעה בשריפות, אך גרם גם לסופות אבק כבדות שפוגעות במחוזות רבים במדינותיה. במקביל, התקבלו דיווחים על נזקים שנגרמו מהגשם הכבד ומגושי ברד בגודל של כדורי טניס שירדו מהשמים.

על רקע הרגיעה בשריפות, המדינות האוסטרליות ויקטוריה וניו סאות' וויילס הודיעו שישתפו פעולה בשיקום בתים ונכסים מסחריים - מבוטחים ושאינם מבוטחים. במסגרת עבודות השיקום יפונו הריסות, פסולת ועצים שניזוקו בשריפות הקשות. מועצת חברות הביטוח באוסטרליה דיווחה על נזקים של לפחות 1.41 מיליארד דולר אוסטרלי (970 מיליון דולר אמריקאי) כתוצאה מהשריפות בין 8 בנובמבר ל-17 בינואר. הנתון המעודכן מסמל עלייה של 42% בנזקים שדווחו עד 10 בינואר.

הנזק הסביבתי גרם למותם של מיליארד בעלי חיים. בנוסף, לפי דיווחים באוסטרליה, קיימת סכנה ממשית לקיומם של 300 מיני צמחים ובעלי חיים בשל השריפות שפגעו בבית הגידול הטבעי שלהם.

ברשתות החברתיות פורסמו סרטונים של סופות האבק שפוגעות במרכז ניו סאות' וויילס. אלה הובילו לחשכה מוחלטת בכמה ערים באזור. השירות המטארולוגי פירסם אתמול (ראשון) אזהרה מפני רוחות חזקות, שהגיעו עד למהירות של 94 קמ"ש. הן מעצימות את סופות החול שנושאות עמן גם חלקיקים רעילים שנותרו מהשריפות הכבדות.

במוקדי החירום במדינת ויקטוריה ובניו סאות' וויילס התקבלו אתמול אלפי שיחות מתושבים שנפגעו מהגשמים החזקים. אתמול נרשמו כמויות משקעים של בין 100 מ"מ ל-180 מ"מ בתוך כ-13 שעות בלבד, וגרמו להצפות ולנזקים ברכוש.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker