אמסטרדם תקנה חובות של תושביה הצעירים כדי לאפשר להם התחלה חדשה

במסגרת פרויקט ניסיוני של אמסטרדם, בנק מוניציפלי ינהל משא ומתן עם הנושים לרכישת החובות ■ "חובות קובעים לעתים קרובות את עתידם של אנשים צעירים", אמרה מריוליין מורמן, סגנית ראש העיר אמסטרדם

לוגו גרדיאן
גרדיאן
אמסטרדם, הולנד
אמסטרדם, הולנדצילום: אייל טואג

אמסטרדם משתלטת על החובות של תושביה הצעירים במטרה להקל עליהם להיכנס לשוק התעסוקה או להירשם למוסדות להשכלה גבוהה. הסיבה למהלך היא עלייה במספר ההלוואות שלוקחים הולנדים צעירים – מגמה שקיימת ברחבי אירופה  – ועומדות בינם לבין הצטרפות לשוק התעסוקה או לשקול לימודים במוסדות אקדמיים.

במסגרת פרויקט ניסיוני של אמסטרדם, בנק מוניציפלי ינהל משא ומתן עם הנושים לרכישת החובות. המשתתפים בפרויקט יקבלו הלוואה שאותה יחזירו בהתאם ליכולת הפיננסית שלהם, והנושים יקבלו 750 יורו כתמריץ להעברת החובות לבנק המוניציפלי. המשתתפים בתוכנית יזכו לביטול חלק מהחוב אם ייכנסו לתוכנית הכשרה מקצועית או יירשמו ללימודים.

"חובות גורמים להמון מתחים. במקרה של אנשים צעירים חובות קובעים לעתים קרובות את עתידם", אמרה סגנית ראש העיר אמסטרדם, מריוליין מורמן. "בגלל מזל רע או בורות הרבה צעירים מצאו את עצמם במצב שבו הם לא יכולים להסתדר בלי עזרה. זו הסיבה שאנחנו צריכים לעזור להם להתחיל מחדש".

פרויקט העברת החובות יחל בפברואר. כל משתתף בתוכנית יקבל מאמן שאיתו הוא יכין "תוכנית הכוונה". העיר מאמינה כי צעירים עם הכנסה לא יציבה לעתים לא מצליחים לשפר את מצבם הפיננסי. 

34% (יותר משליש) מתושבי אמסטרדם בגילאים 34-18 הם בעלי חובות, לפי נתונים רשמיים. החוב הממוצע של סטודנט באמסטרדם עלה מ-12,400 יורו ב-2015 ל-13,700 יורו ב-2019. מספר הסטודנטים בעלי החובות עלה מ-388 אלף סטודנטים ל-1.4 מיליון סטודנטים.

לכתבה המלאה בגרדיאן

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker