בעיצומן של השריפות - הסוחרים עושים שורט על הדולר האוסטרלי

הימור המשקיעים הוא שהמשבר יגרום לבנק המרכזי של אוסטרליה להוריד ריבית, כדי לתמוך בצמיחה הכלכלית המאטה

לוגו גרדיאן
גרדיאן
שריפות באוסטרליה בחודש שעבר. "אנחנו יודעים כמה הטורניר חשוב לשחקנים שמתכוונים לשחק באליפות אוסטרליה", אמר מנכ"ל האיגוד האוסטרלי, קרייג טיילי
שריפות באוסטרליה בדצמבר 2019צילום: Dan Himbrechts/ AAP / AP

משקיעים במט"ח מהמרים כי השריפות חסרות התקדים באוסטרליה יפגעו בכלכלת המדינה. כמה מהם התחילו למכור בחסר (שורט) דולרים אוסטרליים בציפייה לנפילת ערך המטבע.

בנוסף לנזק, שעלותו ככל הנראה תסתכם במיליארדי דולרים, אנליסטים מצפים כי סנטימנט הצרכנים ייפגע וכך מגזרי הקמעונות והתיירות, שאחראים ליותר מ-3% מהתמ"ג האוסטרלי.

כתוצאה מכך, ההימורים של המשקיעים הם שהמשבר יגרום לבנק המרכזי של אוסטרליה להוריד ריבית כדי לתמוך בצמיחה הכלכלית המאטה, צעד שיפגע במטבע מאחר שהוא משפיע לרעה על זרימת ההון למדינה.

"השריפות הן בהחלט גורם מכביד נוסף על הכלכלה, וצריך לתת לבנק המרכזי להוריד את הריבית", אמר טרנס וו, אסטרטג בבנק OCBC. הוא המליץ ללקוחות למכור בחסר את הדולרים האמריקאיים.

המוכרים בשורט מרוויחים מנפילה בערך מטבע באמצעות מכירה של המטבע שברשותם בתקווה לרכוש אותו שוב במחיר נמוך יותר - והפער הוא הרווח שלהם.

תנודות המחיר של הדולר האוסטרלי מרמזות על כך שוו אינו היחיד בהמלצתו. המטבע חווה בשבוע שעבר את השבוע הגרוע ביותר מאז ספטמבר 2019 עם ירידה של 1% מול הדולר, בעוד מול המטבעות האסייתיים הוא דווקא התחזק.

השינויים בתמחור החוזים העתידיים על הריבית מאותתים גם הם על גידול בהימורים על הורדת ריבית בפגישה הבאה של הבנק המרכזי של אוסטרליה (RBA) ב-4 בפברואר 2020. הזיכוי לכך עומד כעת על יותר מ-40%.

על פי מוד'יס אנליטיקס, העלות הכוללת של השריפות עשויה לעבור בקלות את 4.4 מיליארד דולר – העלות של השריפות הקטלניות שפרצו באוסטרליה ב-2009.

לכתבה המלאה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker