בלי פיצויי פיטורין - אבל עם 60 מיליון דולר: תנאי הפרישה של מנכ"ל בואינג שהודח

דניס מולינברג, לשעבר מנכ"ל בואינג, שעזב בעקבות התרסקויות מטוסי מקס 737, ויתר על פיצויי פיטורים וחלק מחבילת המניות שלה הוא זכאי - אך עדיין יקבל עשרות מיליוני דולרים למרות שבזמן כהונתו החל המשבר החמור ביותר בתולדות החברה

מנכ"ל בואינג לשעבר, דניס מולינברג
מנכ"ל בואינג לשעבר, דניס מולינברגצילום: Lindsey Wasson/רויטרס

דניס מולינברג, המנכ"ל המודח של בואינג, עזב את החברה בחודש שעבר על רקע במשבר החמור ביותר בתולדותיה. אתמול (ו') מסרה החברה כי מולינברג יקבל 60 מיליון דולר, אך לא יקבל יקבל פיצויי פיטורים או דמי היפרדות חד-פעמיים הקשורים לעזיבתו. בואינג מסרה גם כי הוא ויתר על חבילת מניות בשווי 14.6 מיליון דולר.

למרות זאת, שווי חבילת המניות והפנסיה שמולינברג כן יקבל הוא 62.2 מיליון דולר. מולינברג מחזיק גם באופציות שעשויות להיות שוות מיליוני דולרים. "אנחנו מודים לדניס על כ-35 שנים של עבודה בבואינג", מסרה החברה. "מולינברג מקבל עם עזיבתו את ההטבות להן הוא היה זכאי, אך הוא לא מקבל פיצויי פיטורים או בונוסים על שנת 2019".

דיוויד קלהון, המנכ"ל החדש של בואינג, יקבל בונוסים בשווי 7 מיליון דולר אם יצליח להביא לכך שמטוסי 737 מקס יחזרו לטוס, לאחר שקורקעו בעקבות שתי התרסקויות שבהן נהרגו 346 בני אדם.

נושא חבילת השכר של מולינברג נידון בעת עדותו מול הקונגרס באוקטובר. "האם שכרך מקוצץ? האם אתה עובד בחינם החל מעתה ועד פתרון הבעיה? שאל חבר הקונגרס סטיבן כהן את מולינברג, והוסיף: "האנשים שנהרגו במטוס לא יחזרו למשפחותיהם. הם הלכו. אתם ממשיך לקבל משכורת". מולינברג ענה כי הדירקטוריון קובע את משכורתו.

אחרי השימועים, מולינברג פנה לקלהון, אז יו"ר בואינג, והציע לוותר על שכרו עד שמטוסי 737 מקס יחזרו לפעילות. מולינברג אמר בוועידת "ניו יורק טיימס" שהתקיימה קצת לאחר מכן, כי הוא החליט לוותר על עשרות מיליוני דולרים לאחר שנפגש עם משפחות הקורבנות שמתו בהתרסקויות. "הרגשתי שזה חשוב לוותר על בונוסים כדי לשלוח מסר של נטילת אחריות", הוא אמר.

בואינג מסרה כי קלהון, שנכנס לתפקיד המנכ"ל ביום שני האחרון, יקבל שכר בסיס של 1.4 מיליון דולר בשנה ויהיה זכאי לבונוסים של 2.5 מיליון דולר בשנה בהתאם לעמידה ביעדים, וכן תמריצים לטווח ארוך בשווי 7.5 מיליון דולר וחבילת מניות חסומות (שיוכל סחור בהן רק לאחר פרק זמן מסוים) בסך 10 מיליון דולר.

קלהון יקבל בונוסים נוספים של 7 מיליון דולר אם החברה תגיע למספר יעדים, כולל החזרת מטוסי המקס לפעילות מלאה.

בואינג מסרה כי קווין מקאליסטר, שהיה ראש חטיבת המטסים המסחריים של בואינג בעקבות משבר מטוסי 737 מקס, ויתר על חבילת מניות ודיווידנדים בשווי של 52.9 מיליון דולר. מקאליסטר קיבל תשלום של 14.75 מיליון דולר במזומן, שמשקף את שווי הטבות הפנסיה שעליהן ויתר כשעזב את עבודתו הקודמת, אך הוא לא קיבל פיצויים אחרים הקשורים לעזיבתו.

לכתבה המלאה ב"ניו יורק טיימס"

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker