משלם את מחיר ההתרסקויות: מנכ"ל בואינג עוזב את החברה באופן מיידי

בואינג הודיעה היום על עזיבתו של דניס מולינברג בשנה שבה קורקע המטוס הנמכר ביותר שלה - וכמה ימים אחרי כישלון בניסוי של טיסת חלל

ישראל פישר
מנכ"ל בואינג לשעבר, דניס מולינברג
מנכ"ל בואינג לשעבר, דניס מולינברגצילום: Lindsey Wasson/רויטרס

בואינג הודיעה היום כי מנכ"ל החברה, דניס מולינברג, יעזוב את תפקידו. המסחר המקדים במניית בואינג הופסק אחרי ההודעה - וחודש כעבור זמן קצר. מניית החברה עולה במסחר המקדים בכ-3%.

מולינברג התפטר אחרי שנה קשה מאוד לחברה, שכללה את קרקוע המטוס הנמכר ביותר שלה, 737 מקס, הפסקת הייצור שלו וכישלון ניסיוי שיגור לחלל ביום שישי האחרון.

החברה הודיעה על מינויו של יו"ר החברה, דיוויד קלהון, לתפקיד המנכ"ל ונשיא החברה. יו"ר החברה החדש יהיה לורנס קלנר. "ההנהלה החדשה תביא מחויבות מחודשת לשקיפות ולתקשורת טובה יותר על הרגולטורים ועם הלקוחות כדי להשיב בבטחה את ה-737 מקס לשירות", כתבה החברה בהודעה לעיתונות.

מטוס בואינג-737 מקס
מטוס בואינג-737 מקסצילום: Ted S. Warren / AP

לפי הודעת החברה, התפטרותו של מולינברג נכנסת לתוקפה באופן מיידי. סמנכ"ל הכספים של החברה, גרג סמית, ישמש מנכ"ל זמני עד כניסתו לתפקיד של קלהון.

בחודשים האחרונים גברו הקריאות לפיטוריו של מולינברג, שלא הצליח לנווט את החברה באחד מהמשברים הקשים ביותר שלה בעקבות התרסקויות המטוסים שגבו את חייהם של 346 בני אדם באוקטובר 2018 ובמארס השנה, שבעקבותיהן קורקעו דגמי 737 מקס של החברה – המטוס הנמכר ביותר שלה. ביום שישי האחרון כשל שיגור ניסוי של חללית מתוצרת החברה – וגברו הקריאות לפיטוריו של מולינברג.

בשבוע שעבר הודיעה בואינג על הפסקה זמנית בייצור מטוסי 737 מקס. עם פרסום ההודעה, היא הודתה למעשה שהדגם לא יקבל אישור טיסה בינואר 2020, כפי שסברה. במקביל, חברות תעופה הוציאו את הדגם מלוח הטיסות שלהן עד יוני 2020, והמשמעות היא שהן מאמינות שהדגם לא ישוב עד אז לשחקים.

בשבועות האחרונים התפרסמו דיווחים שלפיהם ייתכן שהחברה תצטרך לערוך שינויים נרחבים מאוד במטוס ולפצות את חברות התעופה במיליארדי דולרים.

באוקטובר פורסם דו"ח של צוות מומחים בינלאומי, שמתח ביקורת קשה על הליכי הפיתוח של ה-737 מקס. אז, החליט הדירקטוריון לשלול ממולינברג את תפקיד היו"ר ולהשאירו רק בתפקיד המנכ"ל, כדי להבטיח "מיקוד מקסימלי" בשיקום החברה - שהתמודדה כבר אז עם משבר קשה. כישלון הניסוי והמשך קרקוע המטוסים לא מבטיחים שהוא ישרוד גם בתפקיד הזה.

"בשם כל הדירקטוריון, אני מאושר שדייב הסכים להוביל את בואינג בנקודה קריטית זו", צוטט קלנר בהודעה לעיתונות מטעם החברה. לדבריו, "לדייב יש ניסיון עמוק בתעשייה ומוניטין מוכח של מנהיגות חזקה והוא מבין את האתגרים שעמם הוא צפוי להתמודד. הדירקטוריון ואני מתבוננים קדימה ונעבוד עמו ועם שאר הצוותים בבואינג כדי להבטיח שהיום הזה מסמל דרך חדשה עבור החברה שלנו".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker