בואינג מקפיאה את ייצור דגם 737 מקס

דירקטוריון החברה חושש שלא יאשרו למטוס המקורקע לחזור לפעילות בחודשים הקרובים ■ לעת עתה, איש מ-12 אלף עובדי המפעל הסמוך לסיאטל לא יפוטרו

לוגו בלומברג
בלומברג
מטוסי בואינג 737 מקס מקורקעים בשדה החברה בסיאטל
מטוסי בואינג 737 מקס מקורקעים בשדה החברה בסיאטלצילום: LINDSEY WASSON/רויטרס

יצרנית המטוסים בואינג הודיעה היום (ב') כי תעצור בינואר באופן זמני את הייצור של דגם 737 מקס - המטוס הנמכר ביותר של החברה מזה יותר מעשרים שנה שמקורקע מאז מארס 2019, בעקבות שתי התרסקויות קטלניות.

החברה, שבונה את המטוס במפעל מדרום לסיאטל, הודיעה כי לא תפטר איש מ-12 אלף העובדים במפעל במהלך הקפאת הייצור, אך כי תהיה לה השלכות על שרשרת האספקה הגלובלית של החברה.

החלטה סופית בנושא התקבלה לאחר פגישה בת יומיים של דירקטוריון החברה בשיקגו, על רקע ההערכות שאישורים בנוגע לחזרתו לשירות של המטוס יתקבלו רק אחרי ינואר 2020.

דובר מטעם בואינג מסר אתמול ל"וול סטריט ג'ורנל" כי החברה משתפת פעולה עם מינהל התעופה הפדרלי (FAA) כדי להחזיר את הדגם לשירות בהקדם. "החזרתו בביטחה של המטוס לשירות נמצאת בראש סדר העדיפויות שלנו. נמשיך להעריך את האפשרויות שלנו בייצור המטוס לפי תנאי חזרתו לשימוש. אלה יתבססו על קבלת אישורים רגולטוריים על ידי הרשויות השונות בעולם".

מטוסי 737 מקס של בואינג
מטוסי 737 מקס של בואינגצילום: בלומברג

הפסקת הייצור של הדגם, גם אם באופן זמני, עשויה לפגוע מבחינה פיננסית בחברות תעופה בעולם שרכשו את המטוס. עיכוב במשלוחים של המטוס יגדיל את ההוצאות התפעוליות של חברות תעופה.

לפי מייסד חברת הייעוץ בתחום התעופה אנדאו אנליטיקס במלזיה, שוקור יוסוף, חברות התעופה משלמות תעריפים גבוהים יחסית על חכירת מטוסים כדי שיוכלו לפצות על אובדן התפוקה, וכל עיכוב בתוכניות הצמיחה שלהן מעכב גם את הצמיחה בהכנסותיהן. "העלות הפיננסית לחברות התעופה עצומה", אמר שוקור. "הצמיחה תיפגע והרווחיות גם תישחק באופן חמור".

חברות תעופה אסייאתיות יושפעו באופן החמור ביותר בגלל מספר מטוסי ה-737 מקס הגבוה ביותר שהוזמנו ולא נמסרו, והם מהווים לפחות 26% מכלל ההזמנות לדגם שאינן נמסרו, לפי נתוני בואינג, המעודכנים לסוף נובמבר 2019. חברות תעופה מהודו ומסין נפגעו מקרקוע המטוס ועיכוב חזרתו לשירות הרבה מעבר להערכות הראשוניות של בואינג. באסיה פועלות כמה חברות לואו-קוסט הנמצאות בקשיים, ולפי שוקור קיים חשש שאחת מהן תקרוס בגלל קרקוע הדגם.

מעבר לכך, הפסקת הייצור תפגע בספקיות של בואינג כמו ספיריט אירוסיסטמס וקוריאה אירוספייס אינדסטריז. מחברת CFM, יצרנית המנועים למטוס שהוקמה כמיזם משותף של ג'נרל אלקטריק וספרן, נמסר ביוני 2019 כי היא תיאלץ לצמצם את התפוקה ב-5% אם קרקוע המטוס יימשך. מצד ספרן נטען שהיא עשויה להוריד את תחזיות הרווח שלה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker