לארי פייג' פורש מתפקיד מנכ"ל אלפבית - סונדר פיצ'אי מנכ"ל גוגל יחליף אותו

סרגיי ברין ולארי פייג' הודיעו הערב כי הם פורשים מתפקידים ניהוליים בחברה שהקימו לפני יותר מ-20 שנה באוניברסיטת סטנפורד ■ סונדר פיצ'אי יהיה מעתה מנכ"ל גוגל ומנכ"ל החברה האם אלפבית

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מייסדי גוגל, סרגיי ברין ולארי פייג'
מייסדי גוגל, סרגיי ברין ולארי פייג'צילום: אי־פי

מייסדי גוגל לארי פייג' וסרגיי ברין הודיעו הערב כי הם יפסיקו לכהן בתפקידים ניהוליים באלפבית וכי סונדר פיצ'אי מנכ"ל גוגל יהיה מעתה גם מנכ"ל אלפבית במקום לארי פייג'. השניים יישארו עובדי אלפבית ויהיו חברי דירקטוריון, אך לא יפקחו יותר על הפעילות היום יומית בחברה ששווייה כמעט טריליון דולר ואותה הקימו לפני יותר מ-20 שנה באוניברסיטת סטנפורד.

"אלפבית היא חברה מבוססת כעת, וגוגל ופעילויות אחרות שלנו פועלות באופן יעיל כחברות עצמאיות, כך שזהו עיתוי מתאים לפשט את מבנה ההנהלה. אנחנו מעולם לא היינו מסוג האנשים שנשארים בתפקידי ניהול כאשר אנחנו חושבים שיש דרך טובה יותר לנהל את החברה. אלפבית וגוגל לא צריכות יותר שני מנכ"לים ונשיא. מעתה ואילך סונדר יהיה המנכ"ל של אלפבית וגוגל", מסרו פייג' וברין בהודעה משותפת.

מנכ"ל גוגל, סונדר פיצ'איצילום: אי־פי

"הוא יהיה המנהל האחראי להובלת גוגל ולניהול ההשקעות של אלפבית ופעילויות נוספות של חברת האחזקות. אנו מחויבים לגוגל ואלפבית לטווח הארוך ונישאר פעילים כחברי דירקטוריון, בעלי מניות ומייסדי החברה. בנוסף, אנו מתכננים לדבר עם סונדר על בסיס קבוע בייחוד על נושאים שאנו נלהבים מהם", מסרו מייסדי גוגל.

החדשות אינן מפתיעות את מי שעוקב אחר הקריירה של פייג' וברין מאז 2015. השניים מופיעים בפומבי לעתים נדירות, לא מקיימים שיחות עם משקיעים או מראים את פניהם בהשקת מוצרים של החברה או בכנס המפתחים השנתי של גוגל.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker