מורגן סטנלי פיטר סוחרים שהסתירו הפסדים של מאות מיליוני דולרים

ארבעה סוחרים בבנק מוול סטריט הושעו או פוטרו בחשד שהסוו הפסד של 140-100 מיליון דולר בעסקות מט"ח

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
בניין מורגן סטנליצילום: Bloomberg

מורגן סטנלי פיטר והשעה לפחות ארבעה סוחרי מט"ח בטענה כי סיווגו לא נכון ניירות ערך כדי להסוות הפסדים של 140-100 מיליון דולר, כך אמרו גורמים שמכירים את הנושא. מורגן סטנלי חוקר חשד לסימון לא נכון של ניירות ערך הקשורים למטבעות בשווקים מתעוררים, כך אמרו הגורמים.

הסוחרים שזוהו במסגרת חקירה הם סקוט אייסנר ורודריגו ג'וליג, שניהם עובדים בלונדון, ושני בכירים נוספים בניו יורק, תיאגו מלצר ומיצ'ל נדל. מעמדם התעסוקתי אינו ברור, אך לפחות שניים מהם עוזבים את מורגן סטנלי.

מלצר החל במארס לפקח על פעילות המסחר במט"ח בשווקים מתעוררים באמריקה, בעוד נדל מנהל את פעילות המסחר במאקרו באמריקה, כולל אג"ח ממשלתיות ומט"ח. אייסנר ניהל הזמנות מט"ח מאירופה, המזרח התיכון ואפריקה, לפי פרופיל המשתמש שלו בלינקדאין.

הסוחרים חשודים בסימון לא נכון, כלומר הערך הניתן לניירות הערך אינו משקף את שוויים האמיתי. מורגן סטנלי מנהל חקירה נרחבת של הנושא, כולל מסחר באופציות, שמעניק לסוחרים אפשרות לסחור בנייר ערך בתאריך מסוים בעתיד במחיר קבוע מראש, כך שהם יכולים להגן על עצמם מפני הפסדים. המסחר באופציות במט"ח עלה ב-16% ל-294 מיליון דולר ביום באפריל, לפי נתוני הבנק להסדרי סליקה בינלאומיים (BIS), ארגון של הבנקים המרכזיים בעולם.

דסק המסחר באופציות מט"ח של מורגן סטנלי סבל מקשיים בשנה האחרונה על רקע הירידה בתנודתיות שמייצרת רווחים לסוחרים, גם בשווקים המתעוררים הסוערים, כך אמר גורם שמכיר את הנושא.

לדברי אחד הגורמים, הבנק רשם חלק מההפסדים בדו"חות הרבעון השלישי של 2019. מורגן סטנלי דיווח על עלייה של 21% בהכנסות מאג"ח, הבנק מסר כי תוצאות אלו נפגעו בירידה בהכנסות ממט"ח.

היה זה שבוע בעייתי עבור הבנקים האמריקאיים בלונדון לאחר שסיטיגרופ נקנס ב-44 מיליון ליש"ט על ידי הבנק המרכזי של בריטניה על כך שבמשך שנים סיפק דיווחים לא מדויקים לרגולטורים על רמת הנזילות וההון של הבנק. התקרית מעידה על חולשה של מנגנוני הרגולציה הפנימיים בבנקי ההשקעות, עשור לאחר המשבר הפיננסי.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker