בכירה בפייסבוק חלתה בסרטן והקימה קרן צדקה כדי למצוא תרופה

ניקולה מנדלסון, סגנית נשיא חטיבת אירופה, המזרח התיכון ואפריקה בפייסבוק, השיקה קרן צדקה חדשה למציאת תרופה לסרטן הדם חשוך המרפא לימפומה פוליקולרית

סוכנויות הידיעות
Facebook VP Nicola Mendelsohn.
ניקולה מנדלסוןצילום: צילום מסך: yahoo
סוכנויות הידיעות

ניקולה מנדלסון, סגנית נשיא חטיבת אירופה, המזרח התיכון ואפריקה בפייסבוק, השיקה קרן צדקה חדשה למציאת תרופה לסרטן הדם חשוך המרפא נכון לעכשיו, שממנו היא ומאות אלפי אנשים אחרים סובלים.

לימפומה זקיקית או פוליקולרית (follicular lymphoma) היא הלימפומה השנייה השכיחה ביותר מתוך לימפומות שאינן הודג'קין. קרן FLF היא היחידה שמוקדשת אך ורק למימון מחקר למציאת טיפולים חדשים ותרופות לסרטן הזה, ובמקביל לתמיכה בחולים ובמשפחותיהם. הקרן מתכוונת לגייס 20 מיליון דולר בשלוש השנים הראשונות לפעילותה, ולמצוא תרופה למחלה בתוך עשור.

"אף שמאות אלפי אנשים חיים עם הסרטן הזה, הוא אינו מוכר וכמעט לא נעשו השקעות בחקר המחלה", אמרה מנדלסון בהצהרה.

ציוץ של מנדלסון קרדיט: טוויטר

"תוחלת חיים ממוצעת של 20 שנה לאחר אבחון אולי נראית נהדר על הנייר, אבל אני בשנות ה-40 לחיי עם בעל וארבעה ילדים נהדרים, שאני רוצה לראות גדלים. זה לא מספיק, ואיני מרוצה מכך כשאנו יודעים שהידע וטכנולוגיה למציאת תרופה נגישים", אמרה.

מנדלסון אובחנה בסרטן הדם חשוך המרפא ב-2016. בשנה שעברה היא גילתה כי הסרטן נמצא בנסיגה. כשאובחנה בפעם הראשונה, בילתה מנדלסון כמה חודשים בחקר המצב שלה עד שנתקלה בקבוצה בפייסבוק שנקראת "חיים עם סרטן הלימפומה הפוליקולרית". הקבוצה הסגורה מונה יותר מ-6,000 חברים.

לאחר השקת הקרן, מנדלסון ציינה כי היא כיום אדמינית שותפה בדף הפייסבוק וכי "יש לנו אנשים בגילי ה-20 לחייהם ובני נוער שאובחנו. מבחינתם, הידיעה כי יש להם עוד 20 שנה לחיות, וגם אז הם יצטרכו לעבור כל העת טיפולים מתישים היא בלתי נסבלת", אמרה.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ