גט מפסיקה את פעילותה בעיר ניו יורק תחת המותג "ג'ונו"

החברה חתמה על שותפות אסטרטגית עם ליפט, שתשתלט במקומה על הפעילות העסקית בעיר ■ הסיבה: רגולציות חדשות

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מוניות של גט במוסקווה. החברה עשויה לבצע הנפקת מניות לציבור בשנים הקרובות

חברת שיתוף הנסיעות גט, ששווייה מוערך ב-1.5 מיליארד דולר, מפסיקה את פעילותה בעיר ניו יורק תחת המותג "ג'ונו" החל מהיום (ג').

גט, שלה אימפריית שירותים ברחבי העולם, הודיעה כי נכנסה לשותפות אסטרטגית עם ליפט שתשתלט במקומה על הפעילות בעיר החל בשנה הבאה.

בהצהרה לעיתונות פירטה החברה את הסיבות להפסקת הפעילות, ובעיקרן "הרגולציות השגויות שיושמו בעיר ניו יורק מוקדם יותר השנה". מועצת העיר הצביעה בעד הגבלה על הנפקת רישיונות חדשים לשירותי נסיעות כמו ליפט ואובר.

"ההתפתחות הזאת מאלצת את האסטרטגיה של גט לבניית חברה מרוויחה להתמקד במגזר התחבורה התאגידי, שוק ששווה טריליון דולר כל שנה", אמר מנכ"ל גט, דייב ווייזר, בהצהרה.

החברה מתכננת בטווח הארוך יותר גם הנפקה. "אנו מתמקדים בהגעה לרווח תפעולי גלובלי כבר בחודש הבא", אמר ווייזר. "גט היא מנהיגה רווחית וגלובלית בתחבורה תאגידית שפועלת על פני הקרקע, והיא הופכת את התוכניות שלנו להנפקה למציאותיות", הוא הוסיף.

גט ציינה כי "עובדי ג'ונו יקבלו תשלום מלא על ידי ג'ונו בעבור כל הנסיעות שהושלמו בשירות עד תאריך הפסקת השירות. כל נוסעי ג'ונו הוזמנו להצטרף לליפט".

המשמעות של השותפות עם ליפט, אמרה גט, היא שכשלקוחות עסקיים יגיעו לארה"ב, הם יוכלו להמשיך להשתמש באפליקציה של גט כדי להזמין מכוניות של ליפט. הצעד יעניק לגט, שעדיין לא הצליחה להתרחב מעבר לעיר ניו יורק בארה"ב, דריסת רגל גדולה יותר.

רכישת ג'ונו בעבור 250 מיליון דולר ב-2017 איפשרה את ביסוס המעמד של גט בארה"ב. הרכישה היתה חלק מהניסיון לעקוף את שתי החברות המתחרות הגדולות ביותר בשוק, אובר וליפט. ג'ונו ניסתה לאמץ גישה שונה לשוק מאשר מתחרותיה, והציבה את הנהגים והשכר שלהם במרכז, ובכך קיוותה למשוך נהגים רבים יותר לפלטפורמה שלה וכן יותר נוסעים שתומכים באתיקה שלה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום