חברת HP דחתה את הצעת הרכש של זירוקס

דירקטוריון החברה: ההצעה נמוכה מדי, עתידה של זירוקס מעלה שאלות ■ HP נסחרת בשווי גדול פי יותר מ-3 מזירוקס

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מחסניות דיו של HP
מחסניות דיו של HPצילום: Charles Krupa/אי־פי

דירקטוריון HP דחה ביום ראשון פה אחד את הצעת הרכש שהגישה זירוקס, מתחרתה של HP בתחום המדפסות. הנימוק שניתן: הצעת הרכש אינה לטובת בעלי המניות, ואינה מעניקה ל-HP שווי ראוי. זירוקס הציעה 22 דולר למניה, מתוכם 77% במזומן והשאר במניות. שער הסגירה של HP ביום שישי היה 20.18 דולר.

HP היא בעלת שווי שוק של 29 מיליארד דולר, לעומת 8.4 מיליארד דולר לזירוקס. מניית HP נפלה ב-14% בשנה החולפת, ובאוקטובר היא הודיעה כי תקצץ 9,000-7,000 משרות עד סוף שנת הכספים 2022 כחלק ממהלך התייעלות שיחסוך לה מיליארד דולר.

"הבחנו בנפילת ההכנסות של זירוקס מ-10.2 מיליארד דולר ל-9.2 מיליארד דולר ב-12 החודשים שמאז יוני 2018, וזה מעלה שאלות משמעותיות לגבי כיוון העסקים שלכם ועתידכם", כתב דירקטוריון HP בתשובה להצעה.

לפני שבועיים, מיד לפני שהגישה את הצעת הרכש, הודיעה זירוקס כי תמכור את הנתח של 25% שבו היא מחזיקה בפוג'י זירוקס, המיזם המשותף שלה ושל פוג'יפילם, ב-2.3 מיליארד דולר, וזאת לאחר שמשקיעים אקטיביסטים סיכלו עסקת מיזוג מתוכננת של שתי החברות.  

זירוקס חזרה בה מהעסקה בשווי 6.1 מיליארד דולר למיזוג עם פוג'יפילם בשנה שעברה, לאחר ששניים מהמשקיעים הגדולים ביותר שלה, קארל אייקן ודרווין דיסון, הפעילו עליה לחץ כבד לא לחתום עליה. אייקן תמך במיזוג עם HP.

זירוקס מוכרת בעיקר מדפסות גדולות ומכונות צילום, ורוב הכנסותיה השנתיות, שמסתכמות בפחות מ-10 מיליארד דולר, מגיעות מהשכרה ותחזוקה של מדפסות עבור עסקים. HP, אחת מיצרניות המחשבים האישיים הגדולות בעולם, מוכרת בעיקר מדפסות ביתיות קטנות וציוד הדפסה. אולם בתקופה האחרונה חוותה החברה קשיים בעסקי ההדפסה שלה. הכנסות החטיבה ירדו ב-5% ברבעון השלישי.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker