כך הדאגה לסביבה הצליחה לייצר רווח של מיליארד דולר - לענקית נפט

כניסתן של תקנות חדשות בתחום הדלקים למגזר הספנות הובילו לשיא מכירות של חטיבת המסחר של רויאל דאץ'-של ■ החוקים החדשים נועדו להפחית בעיות בריאות, כמו אסתמה, ולצמצם את הזיהום הסביבתי

לוגו בלומברג
בלומברג
רויאל דאץ'-של
רויאל דאץ'-שלצילום: בלומברג
לוגו בלומברג
בלומברג

רויאל דאץ'-של הרוויחה מיליארד דולר ממסחר במזוט ודלקים אחרים, ומסתמנת כאחת המנצחות משינויי המדיניות בתעשיית הספנות שנועדו להפוך אותה לירוקה יותר. של מסרה בחודש שעבר כי הרוויחה סכום משמעותי ממכירת דלק לספינות ברבעון השלישי, אך לא חשפה את הסכומים.

סוחרי הדלק של יצרנית הנפט האירופית חגגו רווח של מיליארד דולר, ככל הנראה הרווח הגדול ביותר ממסחר בדלק לספינות בשנה האחרונה, בצלצול בפעמון בקומת המסחר בבורסה בלונדון בתחילת החודש, כך מסרו גורמים שמכירים את הנושא.

שוק הדלק לספינות הזדעזע מתקנות רגולטוריות חדשות בשם IMO 2020, שאוסרות על מכירת דלק עם רמת גופרית גבוהה, שידועה בתעשייה כ-HSFO - הדלק שמניע את הספינות. החוקים החדשים נועדו לצמצם בעיות בריאות, כמו אסתמה, ולצמצם את הזיהום הסביבתי. מחירי הדלקים האלה יורדים בגלל ששוק הספנות הגלובלי, ששורף 3% מכלל הנפט בעולם, יצטרך כעת לצרוך דלקים עם רמת גופרית נמוכה, שידועים בשם VLSFO.

רויאל דאץ'-של ידועה יותר בשדות הנפט, במפעלי הזיקוק ותחנות הדלק, מנהלת חטיבת מסחר פנימית שגודלה יותר מפעילות המסחר של חברות כמו ויטול, גלנקור וטרפיגורה. החברה מתארת את עצמה "כאחת החברות הגדולות והמנוסות ביותר בעולם בתחום המסחר באנרגיה". לחברה קומות מסחר בבורסות שיקגו, יוסטון, דובאי, רוטרדם וסינגפור.

יצרנית הנפט הגדולה באירופה אמרה למשקיעים כי העלייה במסחר בנפט ודלק איזנה את הירידה בהכנסות ממגזר הזיקוק ותחנות דלק. בשיחת הוועידה עם אנליסטים אמרה ג'סיקה אול, סמנכ"לית הכספים של דאץ'-של, כי החברה הרוויחה מהשינויים בדרישות לסטנדרטים של דלק הקשורים ל-IMO 2020.

לא ברור כיצד הסוחרים של החברה הרוויחו כסף, אך הפרמיות על דלקים עם רמת גופרית נמוכה זינקו השנה, כך שייתכן שהחברות שמייצרות אותם הרוויחו יותר כסף. מערכת הזיקוק של רויאל דאץ'-של היא מתוחכמת יחסית, כך שייתכן שהיא מוכנה טוב יותר מחברות אחרות לשינויים הרגולטוריים. מחיר דלקים עם רמת גופרית גבוהה ירד באחרונה לשפל של 10 שנים, כך לפי סוכנות האנרגיה הבינלאומית.

החוקים החדשים במגזר הספנות יאפשרו לסוחרים לקנות דלקים מעורבים, כולל דלקים עם רמת גופרית נמוכה, שמשמשים בעיקר בתחנות כוח. המרווח בין דלקים עם גופרית גבוהה לדלקים עם גופרית נמוכה זינק ב-30 דולר לחבית בסוף אוקטובר, לעומת מרווח של 2 דולר לחבית ב-2018, לפי סוכנות האנרגיה הבינלאומית.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker