מתיחות פנימית בגוגל: פיטרה עובד והשעתה שניים נוספים שהיו פעילים בנושא זכויות עובדים

גוגל טוענת כי העובדים שיתפו מסמכים חסויים שאינם קשורים לעבודתם ■ עובדים אחרים זעמו על המהלך של ההנהלה, וטענו כי היא מענישה אנשים שיוצאים נגדה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עובדי גוגל מפגינים

גוגל הודיעה כי פיטרה עובד בגין הדלפת שמות ופרטים של עובדי החברה לתקשורת והוציאה שני עובדים אחרים לחופשה כפויה בגין הפרת מדיניות החברה. המהלך מעיד על הסלמה במתיחות בין ההנהלה לעובדים המעורבים בפעילות הקשורה לזכויות עובדים.

דוברת גוגל מסרה כי החברה חוקרת את פעילות העובדים שהושעו. אחד מהם חיפש ושיתף מסמכים חסויים שאינם קשורים לעבודתו, בעוד השני עקב אחר לוח הזמנים של עובדים במשאבי אנוש, צוות התקשורת של גוגל והפלטפורמות הקהילתיות. המעקב גרם לעובדים במחלקות אלה להרגיש לא בטוחים, אמרה הדוברת.

השעיית העובדים היתה הנושא החם ביותר בענקית הטכנולוגיה בשבוע שעבר, כאשר עובדים אחרים זעמו על המהלך וטענו כי גוגל מענישה אנשים שיוצאים נגד ההנהלה - כך לדברי שלושה מעובדי בחברה.

בחודש האחרון עובדים האשימו את מנהלי גוגל בכך שהם מנסים לצנזר דיונים פנימיים בעניין זכויות עובדים ולמנוע פגישות בנושא. חלק מהמתיחות נובעת מהנחיות לעובדים שפירסמה החברה באוגוסט במטרה למנוע אי-יציבות במקום העבודה.

מטה גוגל בלונדוןצילום: Bloomberg

לדברי עובדים שמכירים את הנושא, אחד העובדים הושעה משום שניסה להגיע למסמכים בנוגע לנושא שנוי במחלוקת שעלה לאחרונה בחברה - כלי ששההנהלה התקינה על דפדפן כרום במחשבי העובדים. חלק מהעובדים טענו באוקטובר כי התוסף הזה משמש למעקב של ההנהלה אחר העובדים, כדי לבדוק אם הם מנסים לארגן מחאות.

חלק מהעובדים טוענים כי ההשעיה מסמלת את מותה של התרבות הארגונית בגוגל כחברה שפתוחה לכל הדעות. אחד העובדים אמר כי בעבר עובדים יכלו לראות כל מסמך פנימי של החברה בכל פרויקט - אך בשנים האחרונות, יותר פרויקטים הפכו לסגורים, והם נגישים רק לקבוצות קטנות של עובדים בגוגל.

בתחילת השנה, בעקבות שורה של הדלפות, החליטה הנהלת גוגל להגביל את הגישה למידע. היא מנעה מאלפי עובדי קבלן גישה למסמכי החברה. מנהלים בכירים בגוגל הזהירו עובדים שלא לשתף או לנסות להגיע למסמכים מסוימים.

ב-18 החודשים האחרונים גדלו המחלוקות בין ההנהלה לעובדים. העובדים מחו על הדרך שבה טיפלה ההנהלה בתלונות על הטרדות מיניות וכן נגד פרויקטים של גוגל, כגון הקמת מנוע חיפוש מצונזר עבור סין וחוזים עם משרד ההגנה האמריקאי. בתחילת החודש, יותר מאלף עובדים קראו להנהלת גוגל לבטל עסקות עם חברות גז ונפט.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker