חברת החשמל פושטת הרגל PG&E הציעה 13.5 מיליארד דולר לקורבנות השריפות בקליפורניה

החברה האמריקאית הגישה בינואר בקשה להגנה מפני פשיטת רגל, בעקבות התחייבויות בשווי מיליארד דולר הקשורות לשריפות ענק בקליפורניה ב-2017 וב-2018

סוכנויות הידיעות
שריפה בסנטה פאולה, קליפורניה, שלשום
שריפה בסנטה פאולה, קליפורניה, שלשוםצילום: AFP
סוכנויות הידיעות

חברת החשמל פושטת הרגל מקליפורניה, PG&E, הציעה 13.5 מיליארד דולר כפיצוי לקורבנות שריפות, כחלק מתוכנית ארגון מחדש - כך מסרו אתמול (ב') מקורות לבלומברג.

חברת החשמל האמריקאית הגישה בינואר בקשה להגנה מפני פשיטת רגל, בעקבות התחייבויות בשווי מיליארד דולר, הקשורות לשריפות ענק בקליפורניה ב-2017 וב-2018. בנוסף, המנכ"לית גיישה ויליאמס התפטרה.

החברה הציעה בעבר לשלם 8.4 מיליארד דולר כפיצוי. אבל הקורבנות סירבו בתקווה לקבל יותר כסף.

שריפות רבות בקליפורניה בשנים האחרונות נגרמו בגלל בעיות בקווי חשמל. גורמי ממשל במדינה קבעו כי הציוד של PG&E, הכולל כבלים ועמודי חשמל, היה הסיבה ל-17 מתוך 21 שריפות בצפון קליפורניה בשנה שעברה.

החברה, שכבר פשטה רגל ב-2001, דיווחה בנובמבר כי היא צפויה לעמוד בפני התחייבויות גדולות בנוסף לכיסוי הביטוחי, אם אכן יתברר כי הציוד שלה הוא זה שגרם לשריפות. שריפת קאמפ פייר פרצה בבוקר ה-8 בנובמבר 2017 בסמוך לעיירה פרדייז. היא כילתה שטחים נרחבים מהעיר והביאה למותם של 86 בני אדם לפחות - מה שהפך אותה לשריפה הקטלנית וההרסנית ביותר בהיסטוריה של קליפורניה. PG&E מתמודדת בימים אלה גם עם עשרות תביעות של בעלי בתים ועסקים שנפגעו בשריפות ב-2017.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker