"גוגל אוספת מידע רפואי על עשרות מיליוני אמריקאים"

פרויקט האיסוף החל בחשאי בשנה שעברה, בשיתוף אסנשן, רשת קתולית של 2,600 בתי חולים, משרדי רופאים ומתקנים אחרים ■ לפחות 150 עובדי גוגל כבר קיבלו גישה למידע ללא ידיעתם של החולים או הרופאים

סוכנויות הידיעות
מטה גוגל בקליפורניה
מטה גוגל בקליפורניהצילום: /אי־פי
סוכנויות הידיעות

גוגל מתערבת באחת ממערכות שירותי הבריאות הגדולות בארה"ב במסגרת פרויקט למטרות איסוף ועיבוד נתונים מפורטים על בריאותם של מיליוני בני אדם ב-21 מדינות. היוזמה, ששמה "פרויקט נייטינגייל", היא הניסיון הגדול ביותר עד כה של ענקית עמק סיליקון לחדור לתעשיית שירותי הבריאות, באמצעות הגישה למידע רפואי של חולים.

גוגל החלה את פרויקט נייטינגייל בחשאי בשנה שעברה עם אסנשן, רשת קתולית של 2,600 בתי חולים, משרדי רופאים ומתקנים אחרים, וחלוקת המידע התגברה מאז הקיץ, על פי מסמכים פנימיים.

המידע, על פי "וול סטריט ג'ורנל", כולל תוצאות מעבדה, אבחנות רופאים ומסמכי בתי חולים, שמות חולים ותאריכי לידה. החולים והרופאים לא קיבלו הודעה מוקדמת לגבי חלוקת המידע. לפחות 150 עובדי גוגל כבר קיבלו גישה למרבית המידע של עשרות מיליוני חולים, על פי מקור המקורב לנושא.

בהודעה לעיתונות שפורסמה אתמול (ב'), לאחר הדיווח ב"וול סטריט ג'ורנל" על הפרויקט, החברות מסרו כי היוזמה מצייתת לחוקים פדרליים, וכוללת הגנה על נתוני החולים. גוגל כתבה בפוסט בבלוג אתמול כי המידע על החולים "לא ישולב עם נתוני צרכנות". אסנשן הם "שומרי המידע, ואנו מספקים שירותים בשמם", כתב טאריק שאוקט, נשיא מוצרי תעשייה בחטיבת גוגל קלאוד. אסנשן מסרה כי השותפות מצייתת לחוק המגן על מידע רפואי.

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ