המיליארדר שיצליח לנצח את טראמפ? בלומברג מתכונן להתמודד בבחירות 2020

המיליארדר וראש עיריית ניו יורק לשעבר עשוי להגיש בימים הקרובים את המסמכים הנדרשים להתמודדות בבחירות המקדימות של המפלגה הדמוקרטית, בעקבות החשש שלו כי אליזבת וורן וברני סנדרס לא יצליחו לנצח את טראמפ

לוגו ניו יורק טיימס
ניו יורק טיימס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מייקל בלומברג. הודיע על תרומה של 160 מיליון דולר לטובת המאבק בסיגריות אלקטרוניות בטעמים
בלומברג. הסנאטורים אליזבת וורן וברני סנדרס, לא מסוגלים לדעתו לנצח את טראמפ צילום: בלומברג

המיליארדר וראש עיריית ניו יורק לשעבר מייקל בלומברג מתכונן להשתתף בבחירות המקדימות של המפלגה הדמוקרטית לנשיאות ארה"ב, ועשוי להגיש עוד היום את המסמכים הנדרשים על מנת להיות אחד ממועמדי המפלגה. לפי דיווחים, בלומברג ויועציו התקשרו אתמול למספר גורמים בכירים במפלגה הדמוקרטית על מנת לבשר להם שהוא רציני לגבי כניסה למרוץ. 

בלומברג, בעל הון של 52 מיליארד דולר ובעליה של חברת המידע הפיננסי הקרויה על שמו, שוקל כבר שבועות התמודדות בבחירות, אך עדיין לא קיבל החלטה סופית לגבי כניסה למרוץ, לדברי אחד מיועציו. עם זאת, הוא שלח צוות מטעמו למדינת אלבמה על מנת לאסוף את החתימות הנדרשות להשתתפות בבחירות המקדימות שם. אלבמה אמנם אינה המדינה הראשונה שבה ייערכו הבחירות המקדימות, אך המועד האחרון להגשת מועמדות בה הוא מוקדם. 

אם בלומברג יפתח בקמפיין בחירות, זו עשויה להיות רעידת אדמה במרוץ הדמוקרטי. דעותיו המתונות, הונו האישי וקשריו הקרובים לממסד הפוליטי עשויים להפוך אותו לאיום רציני בפני סגן הנשיא לשעבר ג'ו ביידן, שמוביל בסקרים. 

בלומברג בן ה-77 אמר בתחילה כי אין בכוונתו להיכנס למרוץ למועמדות הדמוקרטית ב-2020 בגלל ההובלה של ביידן. אולם מאז עלו ספקות לגבי יכולתו של ביידן להשיג את המועמדות הדמוקרטית, ושני המועמדים האחרים שנמצאים מיד אחריו בסקרים, הסנאטורים אליזבת וורן וברני סנדרס, לא נתפשים על ידי בלומברג כמי שמסוגלים לנצח את הנשיא דונלד טראמפ בבחירות. 

הנוכחות של בלומברג במרוץ הדמוקרטי, אם אכן יתמודד, עשויה לספק תחמושת לאגף הפופוליסטי של המפלגה, שמובילים וורן וסנדרס, אשר טוענים שלעשירים יש יותר מדי השפעה על הפוליטיקה בארה"ב. בלומברג הוא רפובליקאי לשעבר, אשר נרשם למפלגה הדמוקרטית לפני בחירות אמצע הקדנציה בשנה שעברה. כמה מהצעדים שעשה כראש עיר, כולל תמיכתו במדיניות "עצור וחפש" (stop and frisk) - מעצר של אדם על ידי המשטרה באמצע הרחוב, תשאולו ולעיתים קרובות גם חיפוש גופני - אשר התבססה בעיקר על זיהוי גזעי, עלולים להרחיק חלק גדול מהבסיס הפוליטי של המפלגה. 

האוורד וולפסון, יועץ קרוב לבלומברג, אמר אתמול כי בלומברג חש פחות ופחות בנוח עם הכיוון שבו מתקדמות הבחירות המקדימות הדמוקרטיות. הוא אמר כי בלומברג רואה את טראמפ כ"איום חסר תקדים על האומה שלנו", וציין את ההוצאות הגדולות של בלומברג בבחירות לקונגרס בשנה שעברה ובבחירות שנערכו השבוע במדינת וירג'יניה. 

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker