סין תאסור שימוש בסיגריות אלקטרוניות במרחבים ציבוריים

שבוע לאחר שאסרה על כל המכירות המקוונות של סיגריות אלקטרוניות, מפרסמת המדינה את התוכנית להילחם בעישון בסיגריות אלקטרוניות בקרב בני נוער

לוגו בלומברג
בלומברג
סיגריות אלקטרוניות
סיגריות אלקטרוניותצילום: Steven Senne/אי־פי
לוגו בלומברג
בלומברג

סין מתכננת לאסור שימוש בסיגריות אלקטרוניות כדי למנוע "עלייה ברורה" בעישון באידוי בקרב בני נוער.

שבוע לאחר שאסרה על כל המכירות המקוונות של סיגריות אלקטרוניות, מסמך שפורסם היום (ה) על ידי שמונה גופים ממשלתיים, כולל המועצה הלאומית לבריאות, פירט את התוכנית להילחם בעישון ושימוש בסיגריות אלקטרוניות בקרב בני נוער.

המסמך קורא לעדכון חוקים קיימים, חקיקה חדשה ואכיפה של האיסור על עישון סיגריות אלקטרוניות במקומות ציבוריים, אך אינו מפרט כיצד ומתי ייכנס האיסור לתוקף.

"אין כיום ראיות ברורות לכך שהשימוש בסיגריות אלקטרוניות מסייע בהפסקת העישון" נכתב במסמך. "אסור לרשויות לאפשר את השיווק או הפרסום של הסיגריות האלה בתור כלים לסיוע להספקת עישון".

מדינות אחרות שאסרו את השימוש בסיגריות אלקטרוניות באופן גורף הן ברזיל, הודו וסינגפור. מנגד, מדינות כמו בריטניה רואות בסיגריות האלקטרוניות חלופה לעישון.

סקר שפורסם על ידי ארגון הבריאות העולמי ביולי הראה כי יותר מ-90% מהנסקרים בסין תמכו באיסור על העישון בתוך מבנים.

שוק הסיגריות האלקטרוניות בסין עלה מ-451 מיליון דולר ב-2016 ל-718 מיליון דולר ב-2018, על פי הערכות של חברת הייעוץ L.E.K. זאת בשל היעדר רגולציה בעבר על סיגריות אלקטרוניות. סין אסרה את המכירה של הסיגריות האלה לבני 18 ומטה באוגוסט 2018.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker