צוקרברג עונה למתקפה מצד יוצר "הרשת החברתית" - עם ציטוט מתוך תסריט שלו

מנכ"ל פייסבוק חרג ממנהגו והגיב ישירות לביקורת שמתח עליו ארון סורקין בשל נכונותה של הרשת החברתית לאפשר הפצת תכנים פוליטיים שקריים

סוכנויות הידיעות
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
ג'סי אייזנברג בתפקיד מארק צוקרברג בסרט "הרשת החברתית" על פי תסריט של ארון סורקין
ג'סי אייזנברג בתפקיד מארק צוקרברג בסרט "הרשת החברתית" על פי תסריט של ארון סורקיןצילום: Merrick Morton

מנכ"ל פייסבוק, מארק צוקרברג, חרג ממנהגו והגיב באופן ישיר לביקורת החריפה שמתח עליו ארון סורקין, תסריטאי הסרט "הרשת החברתית", בשל נכונותה של פייסבוק לאפשר הפצת תכנים פוליטיים שקריים.

עם זאת, בפוסט התגובה שפירסם צוקרברג הוא השתמש אך ורק במילותיו של סורקין עצמו, באמצעות ציטוט מתוך תסריט אחר שכתב סורקין, של הסרט "הנשיא מאוהב" שעלה לאקרנים ב-1995.

"אמריקה לא קלה. אמריקה היא אזרחות למתקדמים. צריך ממש לרצות אותה, והיא לא תיתן לך את זה ללא מאבק. היא תגיד לך: אתה רוצה חופש ביטוי? בוא נראה אותך מכיר בחופש הביטוי של אדם שדבריו מרתיחים את דמך, שעומד במרכז הבמה ומצדיק בכל כוחו את אותם הדברים שאתה מוכן להקדיש את כל חייך כדי להיאבק בהם בכל כוחך", ציטט צוקרברג בפוסט.

"אתם רוצים להתהדר בכך שזו ארצם של בני החורין? אז הסמל של ארצכם אינו יכול להיות אך ורק דגל; הסמל צריך להיות גם אחד מאזרחיה שמממש את זכותו לשרוף את הדגל במחאה. תראו לי את זה, תגנו על זה, תחגגו את זה בכיתות בתי הספר שלכם. רק אז תוכלו לעמוד ולשיר על ארצם של בני החורין", הוסיף וציטט צוקרברג מתוך "הנשיא מאוהב".

הציטוט לקוח מתוך סצנה לקראת סוף הסרט שבה נשיא ארה"ב (בגילומו של השחקן מייקל דאגלס) נואם בפני חדר גדוש עיתונאים באגף המערבי של הבית הלבן.

צוקרברג פירסם את הפוסט, שנראה כי היה אמור לחשוף את צביעותו של סורקין, בתגובה למאמר דעה שפירסם האחרון אתמול (ה') ב"ניו יורק טיימס", ואשר בו האשים את פייסבוק ואת צוקרברג בכך שאינם עושים די כדי למנוע הפצת מידע שקרי ברשת החברתית.

"ברגע זה, באתר שלך, יש מודעה שטוענת שג'ו ביידן העביר לתובע הראשי באוקראינה מיליארד דולר כדי שלא יחקור את הבן שלו. כל סנטימטר מרובע מהמודעה הזאת הוא שקר, והוא מפורסם תחת הלוגו שלך. זה לא להגן על חופש הביטוי, מארק, זה לתקוף את האמת", כתב סורקין במאמר בטיימס.

"זו פשוט לא יכולה להיות התוצאה שאתה ואני רוצים, לאפשר לשקרים מטורפים לזרום אל תוך מאגר המים שמשחית את ההחלטות הכי חשובות שאנחנו מקבלים ביחד. שקרים שיש להם השלכות מציאותיות ומסוכנות להחריד על מערכות הבחירות שלנו, על חיינו ועל חיי ילדינו", הוסיף סורקין.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker