אילון מאסק הכה את התחזיות: טסלה דיווחה על רווחים - והמניה זינקה

יצרנית המכוניות החשמליות נסקה אתמול בוול סטריט ב-20%, לאחר שדיווחה על רבעון רווחי ותחזיות חיוביות להמשך ■ כעת השאלה היא אם אילון מאסק יוכל להמשיך לשמור על רווחיות, או שגם הפעם מדובר בהצלחה רגעית

לוגו בלומברג
בלומברג
אילון מאסק
אילון מאסקצילום: Charles Sykes / אי־פי
לוגו בלומברג
בלומברג

אילון מאסק מוכיח לכל האנשים שפיקפקו בטסלה כי יצרנית המכוניות החשמליות שייסד יכולה לעמוד בלוחות זמנים אגרסיביים - וגם להיות רווחית. מאסק סיפק תחזיות חיוביות לטסלה והודיע כי החברה מתקדמת מהר - לפני לוח הזמנים - בהקמת מפעל חדש והשקת מוצר חדש.

טסלה דיווחה אמש (ד') על רווח של 1.86 דולר למניה ברבעון השלישי של 2019 - יותר מתחזית הכלכלנים הממוצעת להפסד של 24 סנט למניה, ומעבר לתחזיות האופטימיות ביותר. מאסק, מנכ"ל ומייסד החברה, הודיע למשקיעים כי המפעל החדש בסין כבר מתחיל בייצור, וכי דגם הקרוסאובר, מודל Y, יושק כמה חודשים לפני המועד שתוכנן בשנה הבאה. מאסק אמר גם שעסקי האנרגיה המדשדשים של החברה מתחילים להראות סימני חיים.

הדו"חות האחרונים שברו את התבנית של טסלה ומאסק, הידוע בכך שהוא קובע עבור החברה יעדים בלתי אפשריים. עם זאת, טסלה עדיין מתמודדת עם אתגרים רבים. כך למשל, הכנסות החברה ירדו בראשונה מאז 2012. בנוסף, בעבר כבר קרה שהחברה דיווחה על רבעון רווחי, אבל לא הצליחה לשמור על המגמה ברבעונים שלאחר מכן.

דן אייבס, אנליסט בחברת ההשקעות וודבוש אומר כי "הרווחיות היא אחד הגורמים שמניעים את המשקיעים האופטימיים לגבי טסלה. אם החברה תוכל לשמור על כך, זה עשוי לשנות את מצבה הכללי בעתיד".

המניה זינקה אמש במסחר לאחר נעילת הבורסה ב-21% ל-308.5 דולר - הרמה הגבוהה ביותר מאז פברואר. לפי חברת המחקר טרייס, מחיר האג"ח של טסלה עלה ב-2 סנטים ל-93.75 סנט - הרמה הגבוהה ביותר מאז מארס.

טסלה עוברת לייצור מכוניות זולות

טסלה החלה לייצר מכוניות ממודל 3 במפעל שהקימה בשנה שעברה בפאתי שנחאי. ייצור המכונית בסין מאפשר למאסק להוריד מחירים במדינה ולהימנע ממכסים. "המפעל פתח לפנינו שוק חדש לחלוטין", אומר ג'ין מונסטר, שותף בכיר בקרן ההון סיכון לופ שמשקיעה בטסלה.

מודל Y של טסלה
מודל Y של טסלהצילום: בלומברג

הייצור של מודל Y ואספקתו יחלו בקיץ 2020, ולפי מאסק, המכירות של מודל זה עשויות לעקוף את אלה של מודל S, מודל X ומודל 3 ביחד. מאסק צייץ בחשבון הטוויטר שלו גם על טנדר חדש שהחברה צפויה להתחיל למכור, ואמר כי ייתכן שהוא יושק כבר בחודש הבא. בשיחה עם אנליסטים לאחר פרסום הדו"חות הוא אמר כי זה יהיה המוצר הטוב ביותר של החברה אי פעם.

לדבריו, החברה כבר אינה מתמקדת בייצור הדגמים היוקרתיים שהוא מכנה "מוצרי נישה", מודל S ומודל X, שמחירם מאות אלפי דולרים. "למען האמת, אנו ממשיכים לייצר אותם מסיבות סנטימנטליות יותר מכל סיבה אחרת", הוא אמר. "הם מהווים חלק קטן מעתיד החברה".

המעבר של טסלה לייצור מכוניות זולות יותר היה יקר עבורה. הכנסותיה ירדו ל-6.3 מיליארד דולר ברבעון השלישי, לעומת 6.8 מיליארד דולר ברבעון המקביל ומתחת לתחזיות הכלכלנים. הרווחים דווקא עלו, בין היתר בגלל הכנסות נדחות של 30 מיליון דולר על רקע כניסת תוספת שנויה במחלוקת למערכת הסיוע לנהגים – הידועה בשם "טייס אוטומטי". "זימון חכם", עדכון שנכנס כמה ימים לפני סוף הרבעון השלישי למכוניות טסלה, מאפשר ללקוחות לקרוא למכונית לאסוף אותם. מונסטר אומר כי "המודל העסקי משתנה באיטיות לכיוון מכירת תוכנות רווחיות לבעלי המכוניות".

מאסק גובה מלקוחותיו כסף עבור אפליקציות שאינן זמינות עדיין. החברה מסרה כי היא צפויה להכיר בהכנסות נדחות של 567 מיליון דולר ב-12 החודשים הבאים, וכי היא תשחרר עדכונים לאפליקציות בשווי 500 מיליון דולר. לא נאמר מה לוח הזמנים לכך.

הרווח הגולמי של טסלה ירד ברבעון האחרון ב-22.8% לעומת הרבעון המקביל ב-2018, אך עלה ב-3.95% לעומת הרבעון הקודם. "מאזן החברה טוב, הביקושים יפים והרווחים הביסו את התחזיות ברוב התחומים", אומר בן קלו, אנליסט בחברת רוברט בירד, וממליץ על קניית המניה.

לדבריו, "בימים הקרובים תראו גם את משקיעי השורט מנסים לצמצם הפסדים". סוחרי השורט הימרו על ירידת מניית טסלה ועד לפרסום הדו"חות האחרונים גם הרוויחו מכך. בשמונת החודשים הראשונים של השנה, מניית החברה ירדה ב-30% וסוחרי השורט הרוויחו כ-2 מיליארד דולר.

לכתבה המלאה בבלומברג

תגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ