בפעם התשיעית ברציפות: מיקרוסופט היכתה את התחזיות

מיקרוסופט עקפה את התחזיות בשורת ההכנסות והרווח ■ החברה רשמה גידול בהכנסות בשלוש החטיבות המרכזיות שלה ונהנתה מגידול חד בהכנסות של מחשוב הענן

ישראל פישר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מנכ"ל מיקרוסופט, סאטיה נאדלה
מנכ"ל מיקרוסופט,סאטיה נאדלהצילום: בלומברג
ישראל פישר

מיקרוסופט, החברה הגדולה בעולם במונחי שווי שוק, דיווחה היום על תוצאותיה לרבעון הראשון של שנת הכספים של החברה. מיקרוסופט היכתה שוב את תחזיות האנליסטים ודיווחה על רווח והכנסות גבוהים מהמצופה. מניית מיקרוסופט ננעלה במסחר היום בעליות של 0.6% והגיעה לשווי שוק של 1.056 טריליון דולר, אך היא יורדת במסחר שאחרי הסגירה ב-0.4%. מתחילת השנה עלתה מניית החברה ביותר מ-34% לעומת עלייה של 19.5% בלבד במדד S&P 500.

החברה דיווחה על הכנסות של 33.1 מיליארד דולר ברבעון שחלף, עלייה של 14% לעומת הרבעון המקביל בשנה שעברה ועל רווח נקי של 10.7 מיליארד דולר, או 1.38 דולר למניה, עלייה של 21% לעומת התקופה המקבילה בשנה שעברה. תחזיות האנליסטים בסקר של חברת המחקר זאקס היו לרווח למניה של 1.25 דולר על הכנסות של 32.23 מיליארד דולר.

מנכ"ל החברה, סאטיה נדאלה, אמר בהודעה לעיתונות שלוותה לפרסום הדו"חות כי "החברות המובילות בעולם בוחרות בענן שלנו לשירותים הדיגיטליים שלהן". לדבריו, "אנחנו מאיצים את החדשנות שלנו בכל תחום הטכנולוגיה כדי להעניק ערכים נוספים ללקוחות שלנו ומשקיעים במספר גדל והולך של שווקים".

מהדו"חות עולה גם כי מיקרוסופט חילקה ברבעון הקודם למשקיעים דיווידנדים בסכום של 7.9 מיליארד דולר באמצעות רכישה מחדש של מניות - עלייה של 28% בהשוואה לרבעון הראשון של שנת הכספים 2019.

מיקרוסופט מצליחה להכות את תחזיות האנליסטים זה הרבעון התשיעי ברציפות הודות למיקוד של החברה במחשוב ענן והמהפך שעורר בה נדאלה. הכנסות חטיבת הענן ושירותי אזור של החברה הגיעו לשיא של 10.8 מיליארד דולר לעומת תחזיות אנליסטים להכנסות של 10.42 מיליארד דולר. הכנסות שירות אזור לבדו עלו ב-59%.

החברה מצליחה לרשום תוצאות טובות גם בתחום שנחשב בעבר לתחום הליבה שלה. מיקרוסופט רשמה הכנסות של 11.1 מיליארד דולר מחטיבת המחשוב הפרטי שלה, לעומת תחזיות אנליסטים להכנסות של 10.9 מיליארד דולר. העלייה נרשמת על רקע מכירות גבוהות מהמצופה של מחשבים אישיים מתחילת השנה.

חטיבת הפתרונות העסקיים של החברה, שכוללת את פיתוח תוכנת אופיס ואת חברת לינקדאין, רשמה הכנסות של 11.1 מיליארד דולר לעומת תחזיות אנליסטים להכנסות של 10.88 מיליארד דולר. הכנסות לינקדאין עלו ביותר מ-25%. מכירות אופיס, כולל שירות אופיס 365 המקוון, עלו ב-5%. מספר המנויים לאופיס 365 הגיע ל35.6 מיליון.

ברבעון הקודם הכנסות מיקרוסופט הסתכמו ברבעון השני בשיא של 33.72 מיליארד דולר, צמיחה של 12% לעומת התקופה המקבילה בשנה הקודמת, ומעל לתחזיות האנליסטים להכנסות של 32.78 מיליארד דולר. בשורה התחתונה, רשמה החברה ברבעון הקודם רווח נקי של 13.19 מיליארד דולר, או רווח של 1.71 דולר למניה - זינוק של 49% לעומת התקופה המקבילה בשנה הקודמת. בניכוי סעיפים חד פעמיים דיווחה מיקרוסופט על רווח של 1.37 דולר למניה - מעל לתחזיות האנליסטים לרווח של 1.21 דולר למניה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker