חברת WeWork תיכננה לפטר אלפי עובדים אבל אין לה כסף לשלם להם פיצויים

חברת שיתוף חללי העבודה חזרה בה מכוונתה לאחר שהתברר כי לא תעמוד בתשלום הסכום הנדרש ■ כדי להצילה מקריסה, סופטבנק תרכוש אותה תחת שווי של 8 מיליארד דולר ותשלם לאדם נוימן 200 מיליון דולר בתמורה להדחתו מהדירקטוריון

סוכנויות הידיעות
wework
WeWorkצילום: © Bobby Yip / Reuters/רוי�

מצבה הרעוע של WeWork אילץ אותה לארגן תוכנית פיטורים נרחבת, אבל לפי דיווח ב"וול סטריט ג'ורנל" היא ביטלה פיטורים של אלפי עובדים כי לא היה לה מספיק כסף לשלם להם פיצויים. אתמול (ב') דווח כי כדי להציל את החברה מקריסה, חברת סופטבנק היפנית תרכוש אותה ותזרים לה כסף. החברה צפויה לרכוש את חלקו של מייסד WeWork, אדם נוימן, תמורת 200 מיליון דולר כדי להוציאו באופן מוחלט מהחברה.

דירקטוריון החברה צפוי להתכנס היום ולהחליט אם לקבל מימון חירום מסופטבנק, שהיתה המשקיעה הגדולה בחברה, ולהעביר לידיה את השליטה. העסקה צפויה להיסגר תחת שווי של 8 מיליארד דולר, אחרי ששווי החברה הגיע בשיאה בינואר ל-47 מיליארד דולר.

אדם נוימן
נוימן. 200 מיליון דולר תמורת פרישהצילום: Mark Lennihan/אי־פי

נוימן ייסד את חברת השכרת חללי העבודה לטווח קצר ב-2010 וניסה למתג אותה כחברת טכנולוגיה. לפני חמישה שבועות עוד תיכננה WeWork לצאת להנפקה, אך מסמכים שפירסמה קודם לכן חשפו את הפסדיה הכבדים.

ב"ביזנס אינסיידר" דווח כי נוימן - שהודח לפני כשבועיים מתפקידו כמנכ"ל החברה - יקבל 200 מיליון דולר כחלק מעסקת החילוץ לחברה. במסגרת ההסכם, נוימן יוותר לחלוטין על מקומו בדירקטוריון ועל אחזקותיו שמקנות לו זכויות הצבעה. לפי הדיווח, זה אחד התנאים של סופטבנק להצלת החברה.

WeWork וסופטבנק סירבו להגיב לדיווח.

ב-4 באוקטובר דווח כי חברת ההשכרה תתחיל לפטר כ-2,000 עובדים כבר החודש, אך לפי ה"ג'ורנל", המצוקה התזרימית שבה היא שרויה לא תאפשר לה לעשות את זה. הזרמת הון על ידי סופטבנק תאפשר לחברה להתחיל בתוכנית התייעלות מיידית לפני שתצטרך לשלם חובות שנטלה על עצמה בחודש הבא.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker