הרבה לפני ניו יורק: היכן מרוכזים הצעירים המיליונרים בארה"ב?

על פי דו"ח חדש, 44% מאלה שנולדו ב-1996-1982 והשווי הנקי שלהם הוא מיליון דולר ויותר, מעדיפים להתגורר בקליפורניה ■ רק 14% מעדיפים את ניו יורק

סוכנויות הידיעות
אתרטון, קליפורניה, עיירת מגוריהם של רבים מיזמי עמק הסיליקון
אתרטון, קליפורניה, עיירת מגוריהם של רבים מיזמי עמק הסיליקוןצילום: Bloomberg News

כ-618 אלף מיליונרים בני דור המילניום - צעירים עם שווי נקי של יותר ממיליון דולר - חיים בארה"ב, על פי דו"ח של האתרים Coldwell Banker Global Luxury ושל WealthEngine, שמגדיר מילניאלס כאנשים שנולדו ב-1996-1982, שהם השנה בני 37-23.

על פי הדו"ח, אוכלוסיית הצעירים העשירים גדלה, ומתעשרת: "עד 2030, בני דור המילניום יחזיקו בבעלות על עושר הגדול פי חמישה מכפי שיש להם כיום, והם צפויים לרשת יותר מ-68 טריליון דולר מהוריהם במסגרת מעבר ההון הגדול".

מעבר ההון הגדול (Great Wealth Transfer) הוא ביטוי שמתייחס לטריליוני הדולרים שבני דור המילניום יירשו מהוריהם - הבייבי בומרס - שנחשבים לדור העשיר בהיסטוריה.

ניו יורק. ביתם של 14% מהאוכלוסייה הצעירה העשירה בארה"ב
ניו יורק. ביתם של 14% מהאוכלוסייה הצעירה העשירה בארה"בצילום: בלומברג

44% מצעירים עשירים אלה מרוכזים בקליפורניה. "זה תואם את האוכלוסייה הכללית של מיליונרים", נכתב בדו"ח. "במדינה המוזהבת יש גם את השיעור הגבוה ביותר של בעלי עסקים (23%) והשיעור הגבוה ביותר של משקיעים בנדל"ן", הוסיף הדו"ח.

ניו יורק דורגה במקום השני והיא ביתם של 14% מהאוכלוסייה הצעירה העשירה. עם זאת, אזור המיקוד המוביל בקרב מיליונרים צעירים הוא לא קליפורניה או ניו יורק, כי אם טרווארס סיטי, מישיגן (49685).

בעיר החוף שלגדות אגם מישיגן, יעד תיירות היסטורי, "יש שוק נכסים יד שנייה משגשג שבו בתי יוקרה מתחילים בדרך כלל ב-500 אלף דולר - מחיר נמוך בהרבה מעמק הסיליקון, שבו נכסי יוקרה מתחילים ב-2 מיליון דולר", נכתב בדו"ח.

הדו"ח מצא גם כי "מבחינת אזורי מגורים, בני דור המילניום מעדיפים שווקים ברי השגה יותר - לעתים קרובות בפרברים, שם הם יכולים לקבל יותר בעבור הכסף שלהם".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker