גלגל ההצלה של WeWork? עשויה להעביר את השליטה לידי ענקית ההשקעות היפנית סופטבנק

דירקטוריון חברת שיתוף חללי העבודה יחליט היום האם לקחת חבילת חילוץ בסך 5 מיליארד דולר ממשקיעים או להעביר את השליטה בחברה לסופטבנק - המשקיעה הגדולה ביותר ב-WeWork

לוגו בלומברג
בלומברג
מייסד סופטבנק מסיושי סאן
מייסד סופטבנק מסיושי סאןצילום: Shizuo Kambayashi/אי־פי

WeWork שוקלת לקחת חבילת חילוץ שבמסגרתה תעבור השליטה בחברת שיתוף חללי העבודה לסופטבנק. גורם שמכיר את הנושא אמר כי זוהי אחת משתי אפשרויות מרכזיות להצלת החברה.

ענקית ההשקעות היפנית שבשליטת המיליארדר מסיושי סאן משוכנעת כי היא יכולה לשנות את המצב בחברה חסרת המזומנים, בעזרת מנגנוני שליטה פיננסים נכונים, אמר הגורם. ואולם, המשקיעים האחרים ב-WeWork והדירקטוריון שוקלים אפשרות נוספת: חבילת חילוץ בסך 5 מיליארד דולר, כך דיווח בלומברג ביום שישי.

כל אחת מהאפשרויות תקל על החברה שסובלת ממחסור במזומנים ועשויה להתרושש כבר בחודש הבא. WeWork היתה אמורה לבצע את אחת ההנפקות הראשונות לציבור (IPO) הגדולות של 2019, אך בעיות במודל העסקי של החברה ובממשל התאגידי, הפכו אותה לסיפור אזהרה למשקיעים שמתלהבים מסטארט אפים ולנפילתו של אדם נוימן, מייסד שותף ומנכ"ל החברה לשעבר.

החברה האמינה כי הפיכתה לחברה ציבורית תאפשר גיוס אג"ח ב-6 מיליארד דולר, שיקל על מחזור המזומנים בחברה. "וול סטריט ג'ורנל" דיווח כי חברת שיתוף חללי העבודה עשויה לשקול קבלת חבילת חילוץ מסופטבנק שבמסגרת ההסכם תועבר השליטה בחברה לענקית ההשקעות בטכנולוגיה היפנית.

סופטבנק היא כבר המשקיעה הגדולה ביותר ב-WeWork והיא כעת מנהלת משא ומתן  לרכישת מניות נוספות בחברה, לפי שווי נמוך בהרבה מהערכת השווי של 47 מיליארד דולר שניתנה בינואר ל-WeWork. "ניו יורק טיימס" דיווח כי דירקטוריון WeWork יחליט היום (ב') איזה חבילת חילוץ לקחת.

אם WeWork תבחר בהצעה של סופטבנק, ענקית ההשקעות היפנית תיקח על עצמה חברה בעייתית בתקופה שבה היא מנסה לשכנע את המשקיעים שלה בחזון שלה לטווח ארוך. מניית סופטבנק ירדה ב-30% מהשיא אליו הגיע השנה בעקבות ההנפקה המאכזבת של אובר ופרשיית WeWork.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker