"מבול של שקרים": האנטר ביידן התפטר מהחברה סינית

האנטר ביידן מנסה לתקן את הנזק שנגרם לתדמית של אביו ג'ו ביידן לאחר שדונלד טראמפ האשים את השניים בשחיתות באוקראינה ובסין

לוגו בלומברג
בלומברג
האנטר ביידן (מימין) ואביו ג'ו ביידן
האנטר ביידן (מימין) ואביו ג'ו ביידןצילום: JONATHAN ERNST/רויטרס
לוגו בלומברג
בלומברג

האנטר ביידן פורש מדירקטוריון חברת ההשקעות הסינית הפרטית, שנתמכת על ידי הממשל הסיני, ומבטיח לוותר על כל השקעותיו בחו"ל אם אביו ייבחר לנשיא ארה"ב ב-2020. לאחר חודשים של שמירה על פרופיל נמוך, בעוד נשיא ארה"ב דונלד טראמפ תוקף את משפחת ביידן ומאשים את האנטר ואביו ג'ו בשחיתות, החליט הבן הצעיר של המועמד להתמודדות על נשיאות ארה"ב להודיע בפומבי כי יימנע מכל ניגוד עניינים אפשרי.

עורך דינו של האנטר ביידן, ג'ורג' מסירס, פירסם הודעה לפיה האנטר יתפטר בסוף החודש מדירקטוריון חברת BHR פרטנרס וכי לא יעבוד בחברות זרות או יכהן בדירקטוריון שלהם אם אביו יזכה בנשיאות. האנטר ביידן הוסיף כי מעולם לא דן עם אביו על עסקיו.

בהודעה נכתב כי "האנטר ידע תמיד שאביו יפעל על פי מדיניות ארה"ב, ללא קשר להשפעות על הקריירה של בנו. הוא מעולם לא צפה מבול של שקרים נגדו ונגד אביו מצד נשיא ארה"ב".

בחודש שעבר קרא טראמפ לסין לחקור את האנטר ביידן ואביו. טראמפ טען כי האנטר ביידן עשה מיליוני דולרים מעסקה עם קרן בסין ששווייה 1.5 מיליארד דולר. האנטר ביידן הצטרף כדירקטור לחברת BHR פרטנרס ב-2013, כאשר אביו כבר היה סגן נשיא ארה"ב. הוא קיבל אחזקות בחברה רק ב-2017, בתקופת כהונתו של טראמפ. "ניו יורק טיימס" דיווח כי האנטר רכש 10% ממניות החברה תמורת 420 אלף דולר. עו"ד מסירס טוען כי האנטר לא קיבל מעולם כסף על תפקידו כדירקטור בחברה ולא קיבל דיווידנדים על השקעתו בקרן.

"את ההודעה שפירסם בני ראיתי רק לאחר שהיא פורסמה", אמר ג'ו ביידן בשיחה עם ועדי עובדים באיווה. "אמרו לי שההודעה תתפרסם. לא התייעצתי עם בני בנושא".

בנוסף, בהודעה לעיתונות נמסר כי "תחת ממשל ביידן, האנטר יעמוד בכל ההנחיות והסטנדרטים שיקבע הנשיא ביידן בנוגע לניגודי עניינים כביכול, כולל מגבלות הקשורות לעסקיים בחו"ל. הוא ימשיך לשמור על כך שאביו לא יהיה מעורב באופן אישי בענייניו העסקיים".

טראמפ הסתבך בחודש שעבר בפרשה שעשויה להוביל להדחתו לאחר שנחשף כי דיבר בטלפון עם נשיא אוקראינה ולדימיר זלנסקי, ולכאורה עודד אותו לחקור את ג'ו ביידן והאנטר ביידן בנוגע לשחיתות באוקראינה. טראמפ האשים את ג'ו ביידן בכך שמנע ממשלת אוקראינה לחקור חברה שבה כיהן בנו האנטר כדירקטור. בנוסף הוא טען כי האנטר עשה מיליוני דולרים מהחברה הסינית.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום