בעקבות משבר ההתרסקויות של 737 מקס: מנכ"ל בואינג אולץ להיפרד מתפקיד היו"ר

עד עתה היה דניס מולינברג מנכ"ל ויו"ר החברה, אבל דירקטוריון החברה החליט לפצל את התפקיד כדי שהפיקוח על הליכי הייצור ותכנון יהיה הדוק יותר

לוגו רויטרס
רויטרס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מנכ"ל בואינג לשעבר, דניס מולינברג
מנכ"ל בואינג לשעבר, דניס מולינברגצילום: Lindsey Wasson/רויטרס

דירקטוריון בואינג החליט לקחת ממנכ"ל החברה, דניס מולינברג, את תואר יו"ר החברה. זהו צעד מפתיע שעליו הודיעה בואינג שלשום (שישי), כמה שעות לאחר שצוות מומחים בינלאומי מתח ביקורת על הליכי הפיתוח של מטוס בואינג 737 מקס שקורקע.

הפרדת התפקידים, שלפי החברה תאפשר למולינברג להיות עם "מיקוד מקסימלי" בניהול השוטף של החברה, מסמלת פעולה נוספת של הדירקטוריון בשבועות האחרונים כדי לשפר את הפיקוח על הליכי ההנדסה והייצור בחברה. דיוויד קלהון, דירקטור בכיר בבלקסטון, יהיה יו"ר שאינו ביצועי בבואינג, לפי הודעת החברה שפורסמה ביום שישי בלילה (שעון ישראל) בהפתעה. בהודעה נכתב גם כי לדירקטוריון יש "אמון מלא" במולינברג שימשיך להיות מנכ"ל בואינג וחבר בדירקטוריון שלה.

ההחלטה התקבלה על רקע הקשיים של בואינג להכשיר לטיסה את דגם 737 מקס מתוצרתה, המטוס הנמכר ביותר שלה. הדגם קורקע במארס אחרי שתי תאונות קטלניות בתוך חמישה חודשים באתיופיה ובאינדונזיה, שבהן נהרגו 346 בני אדם. ההחלטה התקבלה שישה חודשים אחרי שמולינברג שרד ניסיון של בעלי המניות לפצל את תפקיד היו"ר והמנכ"ל כחלק מהלחץ עליו אחרי התאונות ובמסגרת המשבר החמור ביותר שאליו נקלעה החברה בארבע שנות כהונתו כמנכ"ל יצרנית המטוסים.

מבואינג נמסר: "ההחלטה היא צעד נוסף בשורה של פעולות של הדירקטוריון וההנהלה הבכירה במטרה לחזק את הממשל התאגידי בחברה ואת ניהול הליכי הבטיחות".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker