דייסון שואבת את האוויר מחלום המכונית החשמלית שלה

מנכ"ל יצרנית שואבי האבק אמר כי החברה לא תצליח לפתח מכונית חשמלית בעלת "היתכנות מסחרית", על רקע גל הדגמים החדשים שהשיקו יצרניות רכב גדולות ומבוססות

דייסון
דייסוןצילום: בלומברג

חברת מוצרי החשמל הבריטית דייסון, שידועה בישראל בעיקר בזכות סדרת שואבי האבק שלה, הודיעה שהיא לא תצליח לפתח בעצמה מכונית חשמלית בעלת "היתכנות מסחרית". החברה פירסמה לראשונה תוכניות לפיתוח מכונית חשמלית שתתחרה בדגמים של יצרניות כמו טסלה ופולקסווגן ב-2017 בהשקעה של 2.6 מיליארד דולר.

במכתב שנשלח לעובדים כתב מנכ"ל החברה ג'יימס דייסון כי החברה "פשוט לא יכולה יותר לראות דרך להפוך את הפרויקט לבעל היתכנות מסחרית". הוא הוסיף גם כי צוות הפיתוח, שכלל 523 עובדים, "פיתח כלי רכב נפלא". רוב העובדים בפרויקט יועברו לאגפים אחרים בחברה ויפתחו מוצרים מקו הדגמים הקיים שלה.

פיתוח המכונית החשמלית של דייסון החל ב-2015 - שנתיים לפני שהחברה פירסמה פרטים על הפרויקט. אז, יצרנית המכוניות החשמליות הבולטת בעולם היתה טסלה, ויצרניות הרכב הגדולות התקשו לפתח מכוניות חשמליות בעלות טווח נסיעה ראוי וזמן טעינה קצר. ואולם מאז החלו יצרניות רכב כמו פולקסווגן, יגואר, וולוו וניסאן להשיק מכוניות חשמליות שעשויות להתחרות בשימושיות שלהן במכוניות בעלות מנוע בעירה פנימית.

דייסון סירבה לפרט כמה כסף היא כבר השקיעה בפרויקט המכונית החשמלית שלה, אך המכתב שנשלח לעובדים משקף ככל הנראה את ההבנה שהיא לא תצליח להתחרות ביצרניות הרכב המבוססות בתחום שאין לה בו ניסיון רב.

באוקטובר 2018 הודיעה דייסון כי היא תייצר את המכונית החשמלית שלה בסינגפור. בתחילה אמרה החברה כי המכונית תושק ב-2020, אך אחר כך נדחה תאריך ההשקה המתוכנן ל-2021.

לפי הערכות של חברת הייעוץ אליקס-פרטנרס, יצרניות הרכב הגדולות ישקיעו עד 2023 60 מיליארד דולר בפיתוח מכוניות חשמליות, ולכן חברות רבות משתפות פעולה בתחום כדי לחסוך בהוצאות. לדוגמה, פורד תשתמש בפלטפורמת המכוניות החשמליות של פולקסווגן, וג'נרל מוטורס תשתף פעולה עם הונדה בתחום.

במצב כזה, לדייסון אין כל יתרון תחרותי על פני יצרניות הרכב הוותיקות, שלהן יש גם ידע בייעול הייצור של כלי הרכב ובהטמעת טכנולוגיות לנסיעה אוטונומית - שפיתוחן עשוי להגדיל עוד יותר את ההשקעה הדרושה של דייסון. ואולם ייתכן כי דייסון תוכל למכור חלק מהפטנטים שרשמה בתחום לאחת מיצרניות הרכב. דובר מטעם החברה אמר גם כי פיתוח טכנולוגיית הסוללות במסגרת העבודה על הפרויקט ישמש אותה בפרויקטים בתחום מוצרי הליבה שלה.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום