מלחמות סטרימינג: אמזון פריים נעלמה מהאפסטור; דיסני לא תפרסם את נטפליקס

דיסני הודיעה כי לא תאפשר לשדר פרסומות של נטפליקס בערוצי הטלוויזיה והכבלים שבבעלותה ■ חודש לפני השקת שירות הסטרימינג של אפל, האפליקציה של השירות המתחרה מבית אמזון נעלמה במפתיע מחנות האפליקציות

סוכנויות הידיעות
"לא ייאמן". פער בין השפה של הטראומה המינית לבין השפה של החוק
מתוך הסדרה "לא ייאמן", של נטפליקס צילום: Beth Dubber / © Netflix
סוכנויות הידיעות

שוק הסטרימינג רותח כמה שבועות בלבד לפני שלזירה יצטרפו שתי ענקיות שינסו לשחוק את השליטה של נטפליקס: אפל ודיסני. דיווחים שפורסמו בסוף השבוע עשויים להצביע על הכיוון שאליו צועדות החברות במסגרת המלחמה על הרגלי הצפייה של הגולשים - שעשויה להיות מלאת אירועים.

ב-1 בנובמבר יחל לפעול שירות אפל טי.וי פלוס, התשובה של יצרנית האייפון לנטפליקס ולאמזון פריים וידיאו. ביום שישי התקבלו דיווחים שטוענים כי אפליקציית פריים וידאו של אמזון נעלמה מחנות האפליקציות של אפל, והועלו השערות שלפיהן החברה עשתה זאת במכוון כדי לפגוע באמזון פחות מחודש לפני השקת שירות הסטרימינג העצמאי שלה.

בעלי מכשירי אפל שהאפליקציה היתה כבר מותקנת אצלם יכלו להמשיך ולהשתמש בה כרגיל, ואולם אי אפשר היה להוריד את האפליקציה במכשירים אחרים. דובר מטעם אמזון מסר אתמול שהאפליקציה נעלמה בגלל "תקלה טכנית" שנפתרה ושניתן כעת להוריד אותה ללא בעיה. ואולם העיתוי של היעלמות האפליקציה נראה חשוד למשתמשים רבים.

דיסני, שצפויה להשיק בקרוב את שירות הסטרימינג שלה שייקרא דיסני פלוס, אסרה על רוב הפלטפורמות שבבעלותה – ובהן כמה ערוצי טלוויזיה מרכזיים – להציג פרסומות של נטפליקס. האיסור של דיסני מכוון בעיקר לשידורים ברשת ABC ולערוץ הכבלים פריפורם, אך ניתן להמשיך ולשדר פרסומות של נטפליקס בערוץ הספורט ESPN שגם הוא נמצא בבעלות דיסני. ההחלטה נובעת ככל הנראה מכך שנטפליקס לא משדרת כיום אירועי ספורט, ולכן היא לא מתחרה בדיסני בתחום הזה.

דיסני וול סטריט
דיסני. התחרות מול נטפליקס עולה מדרגהצילום: Richard Drew/אי־פי

דיסני פירסמה הודעה שבה כתבה כי היא עידכנה את מדיניות שידור הפרסומות של שירותי סטרימינג מתחרים "כדי לשקף את מערכת היחסים העסקית המקיפה שיש לנו עם רבות מהחברות האלה". דיסני מוכנה להפסיד את הסכומים שהיא מקבלת מנטפליקס על שידור פרסומות, והיא יודעת שנטפליקס תתקשה להגיב בצעד דומה, שכן היא לא משדרת פרסומות בפלטפורמה שלה ואין בבעלותה ערוץ מקביל שיכול לאסור על שידור פרסומות של דיסני.

ההחלטה של דיסני בולטת יותר מכיוון שהיא לא אוסרת שידור פרסומות לשירותי הסטרימינג של AT&T, קומקאסט - HBO גו והשירות החדש שיושק בשנה הבאה - פיקוק. ייתכן שדיסני חוששת מפגיעה בערוצים שלה, שכן AT&T וקומקאסט הן רשתות הכבלים הגדולות בארה"ב.

נטפליקס סירבה להגיב לדיווח. שירות הסטרימינג הוציא בשנה שעברה 1.8 מיליארד דולר על פרסום, מתוכם 100 מיליון דולר על פרסום בטלוויזיה, לפי נתונים של חברת המחקר iSpot.tv. כ-13% מסכום הפרסום בטלוויזיה היה ברשתות של דיסני. נטפליקס היתה גם נותנת החסות לטקס האוסקר ששודר בשנה שעברה ברשת ABC.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker