החוקרים הפרטיים והקבלן שהתאבד: שערוריית מעקב מטלטלת את קרדיט סוויס

סמנכ"ל התפעול של קרדיט סוויס התפטר לאחר שנחשף כי הזמין ללא ידיעת המנכ"ל מעקב אחר בכיר אחר שעזב את הבנק

לוגו בלומברג
בלומברג
טידג'אן תיאם מנכ"ל קרדיט סוויס
טידג'אן תיאם מנכ"ל קרדיט סוויסצילום: בלומברג
לוגו בלומברג
בלומברג

סמנכ”ל התפעול של קרדיט סוויס, פייר-אוליביה בואה, התפטר בעקבות שערוריית מעקב שטילטלה את החוגים הפיננסיים של שווייץ ושלטענת הבנק גרמה לו נזק תדמיתי חמור.

בואה התפטר לאחר שלקח אחריות על מעקב שהתנהל אחר איקבאל ח'אן, בכיר לשעבר בקרדיט סוויס שעזב את הבנק ביולי ועבר לעבוד במתחרה UBS. דירקטוריון קרדיט סוויס אמר כי ההחלטה לעקוב אחר ח'אן היתה "שגויה וחסרת פרופורציות", והתקבלה ללא ידיעתו של מנכ"ל הבנק טידג'אן תיאם. לפי ההודעה שנמסרה היום (שלישי), חקירה פנימית של הבנק לא מצאה ראיות לכך שח'אן ניסה לגנוב עובדים או לקוחות מקרדיט סוויס.

"סמנכ"ל התפעול אמר כי הוא לבדו, במטרה להגן על האינטרסים של הבנק, החליט ליזום את המעקב אחר איקבאל ח'אן", נאמר בהודעת הבנק. החקירה "לא זיהתה שום אינדיקציה לכך שהמנכ"ל אישר את המעקב". 

השערוריה קיבלה תפנית נוספת אתמול בערב, כשהתגלה שקבלן שגייס חוקרים פרטיים כדי לעקוב אחר ח'אן התאבד. הבלוג הפיננסי השווייצי Inside Paradeplatz דיווח על מותו של האיש, שזוהה רק בכינוי טי. 

לא נדיר שבנקים עושים מאמצים למנוע מעובדים שעוזבים לטובת המתחרים לגנוב עובדים או לקוחות, אך המקרה של קרדיט סוויס פגע בתדמית של עולם הבנקאות השווייצי כשקט ומקצוען והעלה שאלות לגבי הזמנת מעקבים כאלה. 

ח'אן היה מקורב למנכ"ל קרדיט סוויס תיאם. השניים שכנים ותיאם הוא שקידם את ח'אן בבנק. ואולם בשנה האחרונה נעכרו היחסים - בינואר ניהלו השניים ויכוח סוער במהלך מסיבה בביתו של תיאם, ובפברואר הוא העדיף לקדם שני בכירים אחרים על פניו של ח'אן. ביולי החליט ח'אן לעזוב את קרדיט סוויס, וחודש לאחר מכן הצטרף ל-UBS. 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker