משבר הקמעונות: פוראבר 21 הגישה בקשה להגנה מפשיטת רגל

רשת האופנה תתמקד במקסום הערך של חנויותיה בארה"ב ותסגור חנויות מסוימות בעולם ■ הרשת תסגור את מרבית סניפיה באסיה ובאירופה, אך תמשיך לפעול במקסיקו ובאמריקה הלטינית

סוכנויות הידיעות
חנות של "פוראבר 21" בסין. האם היא תכריז על פשיטת רגל?
חנות של פוראבר 21 בסיןצילום: Ge jinfh / Zou Shan / Imaginechi

רשת האופנה המוזלת פוראבר 21, שבעבר קצרה הצלחה בעיקר בקרב בני נוער, הגישה בקשה להגנה מפני פשיטת רגל (צ'פטר 11).

החברה הפרטית שממוקמת בלוס אנג'לס הודיעה אתמול (א) כי תסגור 178 חנויות בארה"ב. בעת הגשת הבקשה לפשיטת רגל, החברה הפעילה 800 חנויות ברחבי העולם, בהן יותר מ-500 בארה"ב.

על פי החברה, היא תתמקד במקסום הערך של חנויותיה בארה"ב ותסגור חנויות מסוימות בעולם. פוראבר 21 מתכננת להפסיק את הפעילות במרבית סניפיה באסיה ובאירופה, אך תמשיך לפעול במקסיקו ובאמריקה הלטינית.

"ההחלטות לגבי אילו חנויות מקומיות ייסגרו תלויות בתוצאה של הדיונים המתמשכים עם בעלי הבית", נכתב בהצהרה. "עם זאת, אנחנו מצפים שמספר גבוה של חנויות יישארו פתוחות ויפעלו כרגיל, ואיננו מצפים לצאת משווקים חשובים בתוך ארה"ב".

מתחילת השנה, קמעוניות אמריקאיות שנסחרות בבורסה הודיעו על סגירת 8,558 חנויות ועל פתיחה של 3,446 חנויות, על פי נתונים של חברת המחקר קורסייט ריסרץ'. זאת לעומת סגירה של 5,844 חנויות ב-2018 ופתיחה של 3,258.

פוראבר 21 נוסדה ב-1984, לצד רשתות כמו H&M וזארה. הפופולאריות של הרשת גדלה ב-2009, במהלך המיתון הגדול, כשהקונים חיפשו מוצרים זולים. ואולם בשנה האחרונה החנות איבדה ממשיכתה. הלקוחות הצעירים החלו לאבד עניין לטובת מוצרים ידידותיים לסביבה, כמו גם אתרי חנויות יד שנייה כמו Thredup.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker