צוקרברג מנסה להגן על פייסבוק: נפגש עם טראמפ וחברי קונגרס בוושינגטון

מנכ"ל ומייסד הרשת החברתית הגיע לוושינגטון כדי לשכנע את המחוקקים בכך שהחברה מגינה על המידע של משתמשיה כראוי ושומרת על פרטיותם ■ פגישתו עם הנשיא בבית הלבן הוגדרה "חיובית", אך פגישותיו עם המחוקקים היו פחות נעימות

לוגו בלומברג
בלומברג
מארק צוקרברג לפני פגישתו עם הסנאטור ג'וש האולי
מארק צוקרברגצילום: JOSHUA ROBERTS/רויטרס

מארק צוקרברג, מנכ"ל פייסבוק, נפגש ביום חמישי עם נשיא ארה"ב, דונלד טראמפ, על רקע ניסיונותיו לשכנע את הקונגרס ומקבלי ההחלטות בוושינגטון, שתקפו את הרשת החברתית בגין מדיניות ופגיעה במשתמשים, בכך שהיא מגינה על המידע של משתמשיה כראוי ושומרת על פרטיותם.

לצוקרברג הייתה פגישה חיובית עם הנשיא בבית הלבן, מסר דובר פייסבוק. ג'ארד קושנר, חתנו של טראמפ ויועץ בכיר בבית הלבן, השתתף בפגישה יחד עם דן סקאבינו, מנהל מערך המדיה החברתית של הנשיא, כך מסרו גורמים שמכירים את הנושא. טראמפ צייץ לאחר מכן כי הייתה פגישה נחמדה.

עם זאת, פגישותיו של צוקרברג עם מחוקקים בגבעת הקפיטול היו פחות נעימות: הוא התעמת עם הסנאטור הרפובליקאי ג'וש האולי, שטען כי פייסבוק פגעה בפרטיות המשתמשים ולא הגנה על המידע שלהם.

האולי סיפר כי הייתה לו שיחה כנה עם צוקרברג וכי הוא אמר לו שלדעתו צריכה להיות מערכת עצמאית שתפקח על התוכן בפייסבוק. בנוסף האולי אמר כי הוא לחץ על צוקרברג לבצע הפרדה מוחלטת בין פייסבוק לפלטפורמות החברתיות האחרות של החברה וצוקרברג פשוט השיב בשלילה.

"אמרתי לו, 'תוכיח שאתה רציני בנושא השמירה על המידע, תמכור את וואטסאפ ואת אינסטגרם', זה מה שהם צריכים לעשות", סיפר האולי. "אפשר לומר שהוא לא קיבל את ההצעות האלה".

ביום רביעי השתתף צוקרברג בארוחת ערב עם הסנאטור מארק וורנר, הסנאטור הדמוקרטי הבכיר ביותר בוועדת המודיעין של הסנאט, ועם מחוקקים אחרים. "צוקרברג מכיר בכך שרגולציה עצמית של החברה לא תספיק", סיפר וורנר, "אני חושב שהוא מבין שהסטטוס קוו וימי המערב הפרוע ברשתות החברתיות תמו".

הדמוקרטים תקפו את פייסבוק על כך שהרשת החברתית איפשרה מעורבות זרה בבחירות 2016, שפעלה לפילוג הציבור האמריקאי וניסתה להשפיע על תוצאות הבחירות. הרפובליקאים טוענים כי פייסבוק וענקיות וטכנולוגיה אחרות כמו גוגל מוטות פוליטית לטובת הדמוקרטים.

האולי אמר כי צוקרברג הודה שפייסבוק מתמודדת עם הטיה פוליטית במשך שנים וכי צנזור הקבוצה "לייב אקשיין", שמתנגדת להפלות, היה טעות. דובר פייסבוק הבהיר כי צוקרברג אמר שהייתה הטיה פוליטית במערך בדיקת העובדות, שכולל חברות צד שלישי, ולא בפייסבוק עצמה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker