סטרייפ הפך לסטארט אפ השלישי בשוויו בארה"ב

שווי חברת התשלומים המקוונת עלה ל-35 מיליארד דולר לאחר שהשלימה סבב גיוס של 250 מיליון דולר ■ ג'ון קוליסון נשיא סטרייפ: אין לנו תוכניות להנפקה בעתיד הקרוב

לוגו בלומברג
בלומברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
פטריק קוליסון, מנכ"ל ומייסד שותף של סטרייפ, משמאל, וג'ון קוליסון, נשיא ומייסד שותף של סטרייפ
פטריק קוליסון, מנכ"ל ומייסד שותף של סטרייפ, משמאל, וג'ון קוליסון, נשיא ומייסד שותף של סטרייפצילום: בלומברג

סטרייפ, חברת הפינטק שמספקת שירותי תשלומים וסליקה מקוונים, הפכה לסטארט אפ השלישי בשוויו בארה"ב לאחר שהשלים סבב גיוס לפי שווי של 35 מיליארד דולר. רק חברת הסיגריות האלקטרוניות ג'ול וחברת We, שמתקשה לצאת להנפקה ראשונה לציבור, מעורכות לפי שווי גבוה יותר.

סטרייפ גייסה 250 מיליון דולר, שבהם תשתמש להרחבת עסקיה ברחבי העולם ולהשקת מוצרים חדשים. החברה השיקה החודש מוצר הלוואות חדש לעסקים שמשתמשים בעסקי התשלומים של החברה וכן כרטיס אשראי תאגידי לאותם עסקים.

ג'נרל קטליסט, סקויה קפיטל ואנדרסון הורוביץ הם בין המשקיעים שהשתתפו בסבב הגיוס. שוויה של סטרייפ הוערך בעבר ב-23 מיליארד דולר. "המשקיעים שלנו מרגישים שאנחנו עדיין נמצאים בשלב ראשוני של מיצוי ההזדמנויות שלנו", אמר ג'ון קוליסון, נשיא ומייסד שותף של סטרייפ. "אנחנו מעבדים כעת עסקאות במאות מיליארדי דולרים בשנה".

בין לקוחות החברה נמצאות אובר ואמזון. סטרייפ ממשיכה להוסיף שירותים ללקוחותיה כמו הגנה מפני הונאות, שרותי חיוב ושירותי כרטיסי אשראי. החברה מרוויחה כסף על ידי גביית עמלה עבור כל עסקה.

סטרייפ נוסדה ב-2010 על ידי האחים ג'ון ופטריק קוליסון, בני 29 ו-31, שהיגרו לעמק הסיליקון מאירלנד. סבב הגיוס האחרון מעלה דרמטית את שווי החברה והוא לא כולל את מיליארד הדולר שהמשקיעים כבר השקיעו בה.

שווי סטרייפ עלה ל-35 מיליארד דולר, גם לאחר שחברות כמו אובר וליפט מתקשות להתמודד עם הפיכתן לחברות ציבוריות – מניות שתי החברות נסחרות מתחת למחיר המניות בהנפקה. חברת We, החברה האם של WeWork, דחתה את הננפקה שתוכננה לספטמבר לאחר שהערכת השווי של החברה ירדה באופן משמעותי.

ג'ון קוליסון אמר כי סטרייפ אינה מתכננת להפוך לציבורית בעתיד הקרוב. "אנחנו מרוצים מאד מכך שהחברה עצמאית. למזלנו למשקיעים שלנו יש ראייה לטווח ארוך", הוא אמר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker