לוגו רויטרס
רויטרס

ענקית השכרת הבתים Airbnb הודיעה כי היא מתכננת לרשום את מניותיה למסחר ב-2020, ובכך תצא לדרך אחת ההנפקות הגדולות ביותר של השנה הבאה. החברה מסרה  באתר האינטרנט שלה כי היא תנפיק בשיטת רישום ישיר, אך לא סיפקה פרטים על ההנפקה.

בשיטת הרישום הישיר החברה אינה מגייסת הון ואינה מנפיקה מניות חדשות לציבור, אלא רושמת את המניות הקיימות למסחר. שיטה זו חוסכת לחברה את העמלות לחתמים, לא מתבצע תמחור של המניה, שעשוי לעתים להוריד את שווי השוק של החברה - ובעלי המניות הקיימים יכולים לממש אחזקות באופן מיידי.

Airbnb דיווחה אתמול כי הכנסותיה ברבעון השני הסתכמו במיליארד דולר. בשנה האחרונה חברות ענק הפכו לחברות ציבוריות, כמו אובר וליפט, אך הנפקותיהן איכזבו את המשקיעים, שחוששים כי לחברות אין מודל עסקי שיהפוך אותן לרווחיות בזמן הקרוב.

באחרונה הודיעה כי היא דוחה את ההנפקה שלה, שהיתה אמורה להתקיים החודש, בעקבות חששות של המשקיעים, ביניהם סופטבנק - המשקיעה הגדולה בחברה - לאחר שהערכת השווי שלה צנחה מ-47 מיליארד דולר ל-27 מיליארד דולר. גם המשקיעים ב-WeWork חוששים כי המודל העסקי שלה לא יאפשר לה להפוך לרווחית.

Airbnb לא דיווחה אם רשמה רווחים ברבעון השני של 2019, אך מסרה בעבר כי ב-2017 וב-2018 רשמה רווח חיובי לפני ריבית, מסים, פחת והפחתות (EBIDTA). הבעיות האחרונות של חדי הקרן בשוק המניות מעידים כי סבלנות המשקיעים לסטארט אפים שאינם רווחיים מתחילה להיגמר.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker