האסטרטגיה הפשוטה שמזרימה מיליארדי דולרים לכיס של ביל גייטס

אחד ממייסדי מיקרוסופט התייחס לאסטרגיית ההשקעות שלו בראיון לבלומברג: "רוב ההון מושקע במניות", אמר ■ כך הצליח גייטס להוסיף 17 מיליארד דולר להונו עד כה השנה

לוגו בלומברג
בלומברג
ביל גייטס
ביל גייטסצילום: Bloomberg

ביל גייטס התייחס היום (ג') לאסטרטגיית ההשקעות שלו, והסביר: "זה לא שאנחנו נמצאים בעמדת מגננה ומשקיעים הכל במזומן. האסטרטגיה שלנו היא שרוב ההון, יותר מ-60%, מושקע במניות", כך אמר גייטס לבלומברג.

לפי נתוני בלומברג, יותר מ-60 מיליארד דולר מהונו של גייטס מושקע במניות. לפי דו"ח הפמילי אופיס העולמי של חברת קמפדן וולת, רוב הפמילי אופיס (חברות השקעות פרטיות עבור לקוחות עשירים ביותר) בצפון אמריקה משקיעות 32% מהנכסים שתחת ניהולן במניות. 

האסטרטגיה סייעה לגייטס להוסיף 17 מיליארד דולר להונו עד כה השנה. שווי הונו של גייטס מוערך ב-106 מיליארד דולר, במקום השני אחרי ג'ף בזוס במדד המיליארדרים של בלומברג - גם לאחר שבזוס תרם 35 מיליארד דולר.

מייקל לרסון, מנהל ההשקעות של המיליארדר, מפקח על צמיחת ההון דרך קסקייד אינווסטמנט, הפמילי אופיס של ביל גייטס. הסכומים עשויים להצטמצם אם הממשל יחל למסות את ההון. "אני לא חושב שארה"ב תתחיל למסות את העשירים, אבל אני לא אתנגד לזה. הדבר הכי קרוב לזה שיש לנו כיום זה מס ירושה, ואני תומך בהחזרת המס לרמה של 55% שהייתה לפני כמה עשרות שנים", אמר גייטס.

אי-שוויון הפך לנושא פוליטי נפיץ כשהיום 0.1% העשירים ביותר בארה"ב שולטים ביותר הון ממה ששלטו ב-1929. גייטס תומך בהעלאת מס הכנסה לעשירי ארה"ב וקרא להגביר את השקיפות. "אני בעד שקיפות פיננסית. אני לא אוהב את העובדה שיש קרנות נאמנות שאף אחד לא יודע מי הבעלים שלהם", הוא אמר.

גייסט מאמין בכלכלת ארה"ב ובכלכלה העולמית, אך מניח כי התשואות שנהנה מהן בעבר לא יחזרו. "יש סיבות להאמין כי התשואה האבסולוטית בעשור הבא תהיה נמוכה מהתשואות בעשורים הקודמים", הוא הסביר.  

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker