סוכנויות הידיעות

CNN לא תפרסם יותר את ג'ול ומותגי סיגריות אלקטרוניות אחרים, בעקבות חשש ממחלת ריאות מסתורית בארה"ב שפגעה באנשים שהשתמשו במכשירי אידוי. גורמים ברשת הטלוויזיה מסרו כי במהלך פגישה עם עובדי CNN, אמר ג'ף זוקר, נשיא הרשת, כי הורה לא לאפשר לג'ול ויצרניות מוצרי אידוי וסיגריות אלקטרוניות אחרות לרכוש זמן פרסום.

דובר CNN אישר את הידיעה, אך אמר כי החברה עשויה לחזור להתיר פרסומות של סיגריות אלקטרוניות אם מחקרים יוכיחו כי מוצרי אידוי אינם מזיקים. "בהתחשב בדיווחים האחרונים על מחלות ומקרי מוות של אנשים הקשורים לשימוש במוצרים אלה, ולאחר שהמרכז לבקרת מחלות ומניעתן (CDC) פירסם אזהרה בנושא, CNN החליטה כי תפסיק באופן מיידי לשדר פרסומות של חברות סיגריות אלקטרוניות", אמר הדובר.

הרגולטורים בארה"ב בודקים את ג'ול ויצרניות מכשירי אידוי אחרות בשבועות האחרונים. רשויות הבריאות בארה"ב הזהירו כי השימוש בסיגריות אלקטרוניות, שהפכו לדרך פופולריות מאוד לצרוך ניקוטין או THC - החומר הפעיל במריחואנה – נקשר בחודשים האחרונים לקרוב ל־400 מקרים של מחלות ריאה ולפחות לשישה מקרי מוות בארה"ב. רשויות הבריאות עדיין לא קבעו בוודאות מה הגורם לכך, אבל נבחנת אפשרות לכך שכימיקלים מזיקים חדרו לתעשייה, אולי דרך שוק שחור של מוצרי עישון אשר זוכה לאחרונה לשגשוג - הודות למכירות ברשת ותקנות חוק רופפות.

ההנחיה עשויה להשתנות בעתיד. CNNצילום: סלקום טי וי

הבית הלבן הודיע כי מינהל המזון והתרופות האמריקאי (FDA) מתכוון להוריד מהמדפים את הסיגריות האלקטרוניות בטעמים. בשבוע שעבר הודיע ה-FDA כי ממשל טראמפ מבהיר שבכוונתו "לנקות את שוק הסיגריות האלקטרוניות מטעמים, כדי להחזיר לאחור את המגיפה המדאיגה של שימוש צעירים בסיגריות אלקטרוניות, שמשפיע על ילדים, משפחות, בתי ספר וקהילות".

בנוסף, ה-FDA הודיע בשבוע שעבר כי ג'ול הפרה תקנות פדרליות כשהציגה את מוצרי אידוי הטבק שלה כחלופה בטוחה לסיגריות רגילות ללא אישור.

מחברת ג'ול נמסר: "רכיבי המוצר של ג'ול אינם כוללים THC, כל רכיב אחר אשר מקורו ממריחואנה או ויטמין E, כמו אלו שנמצאו במוצרי THC".

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker