ירד המסך: הסטארט-אפ שהציע מנוי לסרטי קולנוע ללא הגבלה - קרס

מוביפאס, שהוקמה על ידי אחד ממייסדי נטפליקס והציעה מנוי חודשי ללא הגבלה לסרטי קולנוע, הודיעה כי לא הצליחה למצוא מודל עסקי ■ החברה תבחן "חלופות פיננסיות ואסטרטגיות", בהן מכירה של מוביפאס בשלמותה, מכירה של נכסים או ארגון מחדש

לוגו ניו יורק טיימס
ניו יורק טיימס
כרטיס מובי-פאס. נטען עם ההזמנה בסביבת הקולנוע
כרטיס מובי-פאס. נטען עם ההזמנה בסביבת הקולנועצילום: Darron Cummings/אי־פי

מוביפאס, שירות המנויים שהציע לחובבי הסרטים בקולנוע מגוון תוכניות בהנחות לצפייה בסרטים, הודיע אתמול (שישי) כי הוא נסגר.

החברה, שלא הצליחה למצוא מודל עסקי מתפקד, הודיעה במכתב למנויים כי תיסגר בשבת בבוקר, זאת על רקע העובדה שהניסיונות להניב רווח "לא צלחו עד עתה".

על רקע ההכנסות המדשדשות של בתי הקולנוע בארה"ב, למיץ' לאו, אחד ממייסדי נטפליקס שעומד בראש מוביפאס, היתה ב-2011 הצעה רדיקלית שנועדה להביא יותר אנשים לבתי הקולנוע: לתת להם להיכנס לכל הסרטים שהם רוצים - עבור מחיר חודשי של כרטיס אחד בלבד.

לאו הציע בזמנו מנוי לסרטים ב-9.95 דולר בלבד. מחיר זה איפשר למנויים להיכנס בכל יום לכל בית קולנוע בארה"ב שמקבל כרטיסי חיוב מיידי (דביט). החברה שילמה לבתי הקולנוע את מחירו המלא של כל כרטיס שניצל מנוי - מלבד סרטי תלת ממד.  

החברה הושקה ב-2017 ונרכשה על ידי חברת הניתוחים הפיננסיים הציבורית הליוס אנד מתיסון באותה שנה. שלושה מיליון איש חתמו על השירות והחלו ללכת לבתי הקולנוע, מה שדחף את מוביפאס לקריסה מהירה. ההפסד הנקי של הליוס אנד מתיסון באותה שנה בשל רכישת מוביפאס הסתכם ב-150.8 מיליון דולר, לעומת 7.4 מיליון בלבד ב-2016.

מוביפאס החלה בתגובה לצמצם את מספר הסרטים שהמנויים יכולים לצפות בהם ולהגביל את הסרטים עצמם. מניית החברה קרסה, היא עמדה בפני כמה תביעות והתובע הכללי של ניו יורק פתח בחקירה לגבי השאלה אם הליוס אנד מתיסון הטעו משקיעים לגבי מצבם הפיננסי. החברה מסרה אמש כי יצרה ועדת ביקורת אסטרטגית כדי לבחון "חלופות פיננסיות ואסטרטגיות", בהן מכירה אפשרית של מוביפאס בשלמותה, מכירה של נכסים או ארגון מחדש.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker