מניות דל צנחו ב-7.9% לאחר הסגירה בוול סטריט בעקבות הורדת תחזית ההכנסות שלה

החברה דיווחה אחרי סגירת המסחר על זינוק של 63% ברווח הנקי ועל הכנסות בסך 15.7 מיליארד דולר

לוגו רויטרס
רויטרס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
לוגו רויטרס
רויטרס

יצרנית המחשבים האישיים דל הורידה את תחזית ההכנסות שלה ל-2012, על רקע תחזית עגומה להוצאות על טכנולוגיה בשנה הקרובה. מניות דל צנחו ב-7.9% במסחר לאחר הסגירה בוול סטריט בעקבות פרסום הדו"חות הרבעוניים של החברה, שדיווחה על זינוק של 63% ברווח הנקי שלה.

דל דיווחה על הכנסות בסך 15.7 מיליארד דולר, עלייה של 1.2% בלבד לעומת הרבעון המקביל בשנה שעברה, ורשמה רווח נקי בסך 890 מיליון דולר ברבעון השני. הכנסותיה של דל, שצפתה במאי מכירות חזקות הודות להשקעות ממשלתיות ועונת "חזרה ללימודים" חזקה, לא עמדו בתחזיות האנליסטים. הרווח הנקי של החברה היה גבוה מעט מהתחזיות, ושולי הרווח הגולמיים של החברה עלו על התחזיות והגיעו ל-22.5%.

דל צופה כעת צמיחה של 1%-5% בהכנסותיה בשנת הכספים כולה, לעומת תחזית קודמת לצמיחה של 5%-9%. החברה ייחסה את הורדת התחזית לחוסר ודאות בנוגע להשקעות ההון בקרב חברות וממשלות, על רקע ההאטה בצמיחה הכלכלית. הורדת התחזית של דל השפיעה גם על יריבותיה, ומניית HP, שצפויה אף היא לפרסם דו"חותיה השבוע, ירדה במסחר לאחר הסגירה בוול סטריט ב-1.4%. מניית אייסר הטייוואנית, שתפרסם דו"חותיה בהמשך היום, יורדת ב-2.2%.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker