חודש לאחר אירוע הירי בסניף בטקסס: וולמארט מפסיקה למכור תחמושת לרובים

הקמעונית הגדולה בארה"ב קראה לממשל ולקונגרס להגביר את בדיקות הרקע ולשקול איסורים חדשים על נשיאת רובים

לוגו ניו יורק טיימס
ניו יורק טיימס
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
זירת אירוע הירי באל פאסו, טקסס
זירת אירוע הירי באל פאסו, טקססצילום: JIM WILSON / NYT

וולמארט נקטה עמדה בסוגיה ציבורית בוערת ושנויה במחלוקת: נשיאת כלי נשק בארה"ב. הרשת הודיעה אתמול (ג') כי תפסיק למכור תחמושת שמשמשת רובי סער, וכי תניא את לקוחותיה מנשיאת נשק באופן גלוי בחנויותיה. עוד מסרה הרשת כי תקרא לקונגרס להגביר את בדיקות הרקע הנדרשות למתן רישיון לנשק ולשקול איסור חדש על שימוש ברובים. 

הודעתה של וולמארט מגיעה לאחר אירוע ירי שהתרחש בחודש שעבר בסניף הרשת באל פאסו בטקסס, שבו נרצחו 22 בני אדם. בעקבות האירוע הופעל על החברה לחץ להגיב לגל אירועי הירי ברחבי ארה"ב, שכן וולמארט היא הקמעונית הגדולה ביותר בארה"ב - והמוכרת הגדולה ביותר של כלי נשק ותחמושת. 

וולמארט מסרה כי פירסמה את ההודעה לאחר שבועות של דיונים בנוגע לתגובה הראויה. ההחלטה התקבלה בין היתר בהתאם לסקרי דעת קהל שנערכו באחרונה בארה"ב, ובהם נראה רוב לפיקוח הדוק יותר על נשיאת כלי נשק; ולאחר שקורבנות ירי ופעילים קראו לחברה לפעול. מהרשת נמסר כי לאחר שתסיים את המלאי הקיים בעוד כמה שבועות, תפסיק למכור תחמושת לרובי סער מסוימים ולכלל האקדחים.

וולמארט נמנעה עד כה מהתערבות בסוגיות שנויות במחלוקת בארה"ב, כך שההודעה הנוכחית היא יוצאת דופן. החברה קראה לקונגרס בוושינגטון לחייב בדיקות רקע מקיפות יותר על מנת "להוציא נשק מידיהם של מי שהחליטו להציב סכנה מיידית בפני אחרים". החברה הוסיפה כי יש לפתוח שוב בדיון בנוגע לנשיאת רובים. "כפי שראינו בעבר, האירועים הנוראיים האלה מתרחשים ואז אור הזרקורים דועך", אמר מנכ"ל החברה, דאג מקמילון. "אסור לנו לאפשר לזה לקרות. הקונגרס והממשל צריכים לפעול". 

תומכי הזכות לשאת נשק תקפו את ההחלטה של וולמארט. ארגון הרובאים NRA צפה כי בעקבות ההודעה וולמארט תאבד לקוחות לטובת קמעוניות אחרות, "אשר תומכות יותר בחירויות היסוד של ארה"ב". 

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker