לראשונה: לוויין אירופי ביצע תמרון כדי להימנע מהתנגשות עם לוויין של ספייס אקס

שלושה חודשים אחרי שהחברה בבעלות אילון מאסק שיגרה לחלל עשרות לוויינים, גופים אחרים נאלצים להזיז מהדרך את הלוויינים שלהם ■ בסוכנות החלל האירופית מתכוונים להפוך את התמרונים למניעת התנגשות לאוטומטיים בעזרת בינה מלאכותית

לוגו בלומברג
בלומברג
חלל
לוויינים כמו של ספייס אקס ייהפכו נפוצים, עד שיהיה קשה לחמוק מהם בתהליך ידניצילום: AP

שלושה חודשים אחרי שחברת ספייס אקס של אילון מאסק שיגרה לחלל עשרות לוויינים, גופים אחרים נאלצים להזיז מהדרך את הלוויינים שלהם כדי למנוע התנגשות.

סוכנות החלל האירופית (ESA) צייצה אתמול בחשבון הטוויטר שלה כי הפעילה את המבערים בלוויין Aeolus כדי להימנע מהתנגשות עם אחד מלווייני סטארלינק של ספייס אקס.

החברה של מאסק שיגרה את 60 הלוויינים הראשונים של סטארלינק לחלל במאי במטרה לספק אינטרנט מהיר ברחבי העולם, והקדימה בכך מתחרות כמו אמזון, שמתכננת לשגר אלפי לוויינים במסגרת פרויקט קויפר כדי לספק אינטרנט ל-95% מאוכלוסיית העולם.

אף ש-ESA אמרה כי זו הפעם הראשונה שבה ביצעה תמרון כזה כדי להימנע מהתנגשות ולהגן על הלוויינים שלה, לוויינים כמו של ספייס אקס ייהפכו נפוצים כל כך, עד שיהיה קשה לחמוק מהם בתהליך ידני. הסוכנות אמרה בציוץ כי היא מתכוונת להפוך את התמרונים האלה לתהליכים אוטומטיים בעזרת בינה מלאכותית. נציגים מטעם ספייס אקס לא היו זמינים לבקשת תגובה של בלומברג.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker