הרעשתם עם האופנוע? צפצפתם בעצבים? הקנס בדרך

מכשיר חדש שמותקן ברחובות פריז ובפרבריה יוכל לאתר אופנועים מרעישים, להצליב את הנתונים עם מערך המצלמות המשטרתיות, ולשלוח דו"חות באופן אוטומטי לבעליהם

לוגו רויטרס
רויטרס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רוכב אופנוע בתל אביב
לוגו רויטרס
רויטרס

אופנוענים שמרעישים ברכבם בשכונות מגורים, מאיצים את המנוע ומפריעים לדיירי הרחוב - עשויים להפוך בקרוב לנחלת העבר בצרפת. בפרבר של פריז הותקנה מערכת חדשה שיכולה לזהות כלי רכב מרעישים, להתמקד במיקומם ולשלוח לבעליהם קנס באופן אוטומטי.

המכשיר, שמכונה "רדאר רעש", הותקן על עמוד תאורה בלבה של העיירה וילנוב לה-רואה ששוכנת בסמוך לנמל התעופה אורלי. "המכשיר יופעל ברגע שהממשלה תעביר חוק שמאפשר שימוש במכשירים כאלה", אמר ראש העירייה דידייה גונזלס. למערכת הרעש יהיה קישור למערכת המצלמות של המשטרה, וכך יוכלו להישלח קנסות באופן אוטומטי לפורעי החוק.

"הרעש נהפך לנטל על אורח החיים המודרני וגורם לבעיות בריאותיות. זה פוגע באנשים באופן דומה לפגיעה מעישון פסיבי", אמר גונזלס, שעומד גם בראש הארגון ברואיטפריף - שמקדם מאבק בזיהום רעש באזור פריז.

המכשיר למדידת רעש מכלי רכב שהותקן בצרפתצילום: CHARLES PLATIAU/רויטרס

החוק המונח על שולחן הממשלה צפוי לעלות להצבעה בסתיו הקרוב, ובמסגרתו יוכלו רשויות מקומיות להקליט רוכבים שהפרו את מגבלת הרעש - ולקנוס אותם. בצרפת קיים חוק להגבלת רעש מכלי רכב, אבל קשה לאכוף אותו כי הוא מסתמך על תפיסת עבריינים באופן ישיר על ידי שוטרים. "אין לנו שום דבר נגד פרארי או הארלי דיווידסון, אבל הבעלים של כלי הרכב האלה אוהבים לבטא את הכוח שלהם. הרעש מפריע מאוד לתושבים", אמר רמי ג'ורדן, בכיר בעיריית וילנוב לה-רואה.

המערכת החדשה פותחה על ידי ברואיטפריף, והיא כוללת ארבעה מיקרופונים שמודדים את רמות הדציבלים בכל עשירית שנייה ויכולים באמצעות קריאות הנתונים לקבוע מהו מקור הרעש. "בעזרת המכשיר הזה, אי אפשר להתווכח על מקור הרעש".

במסגרת הניסויים המקדימים, הותקנו בחודשים האחרונים 40 מכשירים בסמוך לאזורי בילוי בפריז ו-17 נוספים בסמוך לאתרים אחרים בעיר. עד כה לא נשלחו קנסות, אבל עיריית וילנוב לה-רואה מנהלת משא ומתן עם משרד התחבורה בנוגע להפעלת המערכת ברגע שיאושר החוק.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker