לא לנצח: פוראבר 21 מתכוננת לפשיטת רגל

קורבן נוסף בגל פשיטות הרגל במגזר הקמעונות בארה"ב: 35 שנה לאחר הקמתה, רשת האופנה לצעירים נאלצת לפנות להליך הגנה מפני נושים בעקבות הידרדרות מצבה הכספי

לוגו בלומברג
בלומברג
"פוראבר 21". מצויה בקשיים כלכליים
"פוראבר 21". נמצאת בקשיים כלכלייםצילום: Ge jinfh / Zou Shan / Imaginechi

רשת חנויות האופנה פוראבר 21 מתכוננת להגיש בקשה לפשיטת רגל, בעקבות הידרדרות במצבה הכספי, ולאחר שאפשרויות אחרות לארגון מחדש של החברה נפסלו - כך אמרו לבלומברג מקורבים לנושא.

החברה ניהלה מגעים לגבי מימון נוסף ועובדת עם צוות של יועצים כדי לעזור לה לארגן מחדש את חובותיה, אבל המגעים עם בנקים לגבי הלוואות אפשריות נעצרו בינתיים, לדברי המקורות. כעת, החברה במגעים להשגת הלוואה שתוביל אותה להליך הגנה מפני נושים (צ'פטר 11), אמרו המקורות, שציינו כי יש עדיין אפשרות שתושג ברגע האחרון עסקה שתציל את החברה מפשיטת רגל. נציגי פוראבר 21 לא השיבו לבקשת תגובה של בלומברג.

הליך פשיטת רגל יסייע לחברה לסגור חנויות לא רווחיות ולהוון את עצמה מחדש, לדברי המקורות, שביקשו להישאר בעילום שם. עם זאת, הוא עלול להציב בעיה בפני חברות קניונים גדולות בארה"ב, היות שפוראבר 21 היא אחת מהשוכרות הגדולות ביותר שעדיין נותרו אחרי גל של פשיטות רגל במגזר הקמעוני בארה"ב.

אם פוראבר 21 אכן תסגור חנויות כחלק מפשיטת הרגל, בעלי הקניונים יתקשו למלא את החלל שתשאיר אחריה. אחת החברות האלה היא סיימון פרופרטי גרופ, שפוראבר 21 היא הדיירת השישית בגודלה בקניונים שלה, בניכוי חנויות כלבו, עם 99 סניפים בשטח כולל של 140 אלף מ"ר, לפי מסמכים מ-31 במארס.

פוראבר 21, שנוסדה ב-1984, מתמקדת בקונים צעירים שמחפשים בגדים אופנתיים במחירים זולים. החברה מפעילה יותר מ-800 חנויות בארה"ב, אירופה, אסיה ואמריקה הלטינית, ואף ניסתה את מזלה בישראל. ואולם בשנים האחרונות התחרות גברה, הן מצד רשתות אחרות כמו H&M וטארגט והן מצד קמעוניות מקוונות, והכבידה על רווחי החברה.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker