ענקית הלואו-קוסט שטסה לישראל קיבלה חבל הצלה

נורווג'יאן אייר מתקשה להתמודד עם התחרות הקשה בענף התעופה באירופה וקיים חשש ליציבותה אם לא יוזרם אליה הון משמעותי ■ היום הודיעה החברה על מכירת הנתח שלה בחברת אשראי שבה היא מחזיקה

רויטרס
סוכנויות הידיעות
מטוס בואינג 737 של נורווג'יאן אייר
מטוס בואינג 737 של נורווג'יאן איירצילום: בלומברג

נורווג'יאן אייר תמכור את אחזקותיה בתאגיד הבנקאות נורווג'יאן פייננס הולדינגס תמורת 2.22 מיליארד קורונות (246.7 מיליון דולר) - וכך תקבל חברת התעופה שנמצאת בקשיים הזרמת הון חיונית. מניית החברה עולה ב-3% לאחר פרסום ההודעה.

נורווג'יאן פייננס הולדינגס מחזיקה בנורווג'יאן בנק, חברת אשראי שהוקמה במקור על ידי נורווג'יאן אייר. חברת התעופה מוכרת את אחזקותיה בהיקף של 17.5% לסידרון שינגו, שמוחזקת באופן לא ישיר על ידי הקרן הנורדית IX וסמפו. העסקה תגדיל את מלאי המזומנים של נורווג'יאן אייר ב-934 מיליון קרונות ותוביל לכך שהחברה תרשום רווח חשבונאי של 196 מיליון קרונות.

בהודעה מטעם החברה אמר מנכ"ל נורווג'יאן אייר, גייר קרלסן, כי מכירת אחזקות החברה בחטיבת הפיננסים היא "חלק מהאסטרטגיה של נורווג'יאן לחזק את עסקי הליבה האווירית ולהתמקד במעבר מצמיחה לרווחיות".

נורווג'יאן אייר היא אחת מחברות הלואו-קוסט הגדולות באירופה, אחרי איזיג'ט וריאנאייר, והיא מפעילה גם טיסות ארוכות טווח ליעדים בצפון ובדרום אמריקה באמצעות חברה בת. החברה מפעילה את אחד מקווי התעופה הארוכים בעולם - מלונדון לסינגפור. היא פועלת בישראל ומפעילה טיסות לשטוקהולם, רומא, ברצלונה, הלסינקי וקופנהגן. לחברה יש צי של יותר מ-160 מטוסים, כולם מתוצרת בואינג.

תעשיית התעופה האירופית מתמודדת עם תחרות עזה ונאלצת לעתים להציע כרטיסי טיסה במחירי הפסד. כמה חברות תעופה קטנות יותר אף פשטו רגל בשנים האחרונות - כמו אייר ברלין, גרמניה איירליינס, WOW, פלייביי ומונרך אייר הבריטית.

בשנה שעברה פירטה נורווג'יאן אייר את תוכניותיה לקצץ בהוצאות ולהתמקד ברווחיות לטווח הקצר במקום בצמיחה לטווח הארוך. ואולם החברה נפגעה מקרקוע מטוסי בואינג 737 מקס, ש-18 מהם כבר נמסרו לצי שלה. בדצמבר החברה היתה צפויה להחזיר אג"ח שהבשילו בסכום של 250 מיליון יורו, והעסקה שעליה הכריזה היום עשויה לעזור לה לעמוד בתשלומים. ואולם כמה אנליסטים טוענים שהחברה תידרש להזרמת הון מבעלי המניות שלה כדי לעמוד בתשלומים עתידיים.

החברה דיווחה באחרונה על עלייה בהכנסות לנוסע, אך זו היתה נמוכה מתחזיות האנליסטים ומניית החברה ירדה בעקביות. מתחילת השנה צנחה מניית החברה ביותר מ-66% וכמה אנליסטים החלו להביע חשש ליציבותה אם לא יוזרם אליה הון נוסף. "ללא שיפור מתמשך ומשמעותי בהכנסות או קיצוץ משמעותי בהוצאות, אנחנו מתקשים לראות איך החברה תוכל לעבור את תשעת החודשים הבאים מבלי שתצטרך לגייס הון נוסף בשוקי ההון", אמרו אנליסטים מטעם ברנסטיין.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker