העיתונות האמריקאית בתפוצה הנמוכה ביותר מאז 1940

תפוצת העיתונים בארה"ב נמוכה ביותר מ-50% לעומת השיא שנשבר ב-1984 ■ הכנסות רשתות חדשות הטלוויזיה בכבלים עולות ביציבות בשנים האחרונות

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גיליון של "וושינגטון פוסט"
סוכנויות הידיעות

המשבר בעיתונות העולמית הוביל לכך שתפוצת העיתונים בארה"ב הגיעה לשפל מאז 1940 - כך עולה מנתונים של מכון המחקר פיו (Pew). ואולם, גם הנוכחות הדיגיטלית של העיתונים האמריקאים לא מסייעת למצבם.

תפוצת העיתונים בארה"ב בימי השבוע, הכוללת מהדורות מודפסות ודיגיטל, הגיעה ב-2018 ל-28.6 מיליון, ובסופי שבוע ל-30.8 מיליון – ירידה של 8% ו-9% בהתאמה, לפני נתונים של פיו שפורסמו ביולי. אבל ירידה חדה נרשמה בעיקר בתפוצת עיתונים מודפסים שצנחה ב-12% באמצע השבוע וב-13% בימי ראשון. תפוצת העיתונים כיום היא פחות ממחצית מתפוצת העיתונים באמצע השבוע ב-1984, אז נשבר שיא של 63.3 מיליון עותקים ביום בממוצע.

ואולם בפיו מציינים שקשה יותר לעקוב אחרי מספר המנויים הדיגיטליים ולחשב את תפוצת העיתונים באמצעים אלה, מכיוון שכמה מהמו"לים הגדולים, כמו "ניו יורק טיימס" ו"וושינגטון פוסט" לא מדווחים באופן שקוף על מספר הגולשים הנכנסים אליהם.

בניגוד למגמה בשוק התקשורת בשנים האחרונות, נרשמה עלייה של 4% בהכנסות רשתות החדשות בכבלים בארה"ב כמו CNN, MSNBC ופוקס ניוז – וזהו אחד מהענפים הבודדים שבו נרשמה עלייה בהכנסות בשנים האחרונות. מאז 2015 נרשמה חלה של 36% בהכנסות הרשתות – כולל עלייה בהכנסות מפרסומות.

בנוסף, גם בשנים שאינן שנות בחירות הצליחו הרשתות ליהנות מעלייה בהכנסות. הרשתות מצליחות לשמור על רווחיות, אולם לא מגדילות את כוח האדם שהן מעסיקות או את שכר העובדים בהן, לפי נתונים של משרד העבודה האמריקאי שפורסמו בפיו. נרשם גידול של 8% במספר הצופים ברשתות בזמן צפיית שיא לעומת 2017.

רשתות הטלוויזיה הגדולות ספגו ירידה של 4% במספר הצופים בזמן צפיית שיא לעומת 2017, ומירידה של 6% בהכנסות מפרסומות בזמן הצפייה בחדשות הערב. רשתות הטלוויזיה המקומיות בארה"ב נהנו מעלייה של 12% בהכנסות מפרסומות לעומת 2017, אף שנרשמה ירידה משמעותית בשיעורי הצפייה. ואולם 2018 היתה שנת בחירות בארה"ב, והתחנות המקומיות נהנו מעלייה בפרסום על ידי פוליטיקאים.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker