ברני סנדרס: ''אם נתניהו לא רוצה חברות קונגרס שלנו - שלא ייקח מיליארדים מאתנו''

הסנאטור שמתמודד על מועמדות המפלגה הדמוקרטית לנשיאות הציע לנצל את הסיוע האמריקאי לישראל כאמצעי לחץ לקידום הסכם שלום עם הפלסטינים

סוכנויות הידיעות
ברני סנדרס
ברני סנדרסצילום: William Thomas Cain / Getty Imag

הסנאטור ברני סנדרס, המתמודד על מועמדות המפלגה הדמוקרטית בבחירות לנשיאות ארה"ב, הציע לממשלת ישראל לסרב לקבל את הסיוע האמריקאי המסתכם במיליארדי דולרים מדי שנה, לאחר שסירבה להתיר את כניסתן לשטחה של שתי חברות קונגרס דמוקרטיות שהביעו תמיכה בחרם על ישראל.

"הרעיון שחברות קונגרס אמריקאיות לא מורשות לבקר במדינה שמקבלת תמיכה מאיתנו במיליארדי דולרים, הוא פשוט שערוריה", אמר סנדרס בראיון לרשת MSNBC, בהתייחסו להחלטת ראש הממשלה, בנימין נתניהו, שלא להתיר את כניסתן לישראל של חברות הקונגרס רשידה טליב ואילהאן עומאר.

"אם ישראל לא רוצה שחברות קונגרס מארה"ב יבקרו במדינה שלה, כדי לראות מקרוב מה מתרחש שם, ואני הייתי שם פעמים רבות מאוד, אבל אם היא מסרבת לאפשר את כניסתן של חברות הקונגרס, אז אולי עם כל הכבוד, היא יכולה גם לסרב לקבל את מיליארדי הדולרים שאנחנו נותנים לישראל", הוסיף סנדרס.

"הלוואי שיכולתי לומר לך שאני המום, אבל אני לא", אמר סנדרס לגבי החלטת נתניהו לאסור את כניסת טליב ועומאר. "למרבה הטרגדיה, יש לנו בארה"ב נשיא גזען, שונא זרים וקנאי דתי".

סנדרס גם שב והציע לנצל את הסיוע האמריקאי לישראל כאמצעי לחץ. "כל מה שאני אומר שזה שאנחנו צריכים מדיניות מאוזנת במזרח התיכון, שמגנה על העצמאות והביטחון של ישראל, אבל גם מפגינה כבוד לעם הפלסטיני, שרבים ממנו בעזה ובמקומות אחרים סובלים מאוד", הסביר.

"אני חושב שהדבר שארה"ב צריכה לעשות, במיוחד לאור סכומי הכסף האדירים שאנחנו מוציאים שם, זה לדרוש מהמנהיגות הישראלית והפלסטינית לשבת יחדיו ולהתחיל לנסות לגשר על הפערים כדי להביא שלום לאזור המסוכסך הזה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker