"וול סטריט ג'ורנל": עובדי וואווי סייעו לממשלות באפריקה לרגל אחר מתנגדים

הדיווח, שלא נמצאו בו ראיות לכך שבכירי וואווי בסין היו מודעים לפעילות באפריקה או אישרו אותה, עשוי להוסיף תחמושת לטענות של הממשל האמריקאי שלפיהן הציוד של וואווי יכול לשמש לריגול בשם ממשלת סין

סוכנויות הידיעות
חנות של וואווי בסין
חנות של וואווי בסיןצילום: CHINA STRINGER NETWORK/רוי

עובדים של ענקית הטכנולוגיה הסינית וואווי סייעו לממשלות באפריקה לרגל אחר מתנגדים בעזרת תוכנת מעקב, כך דיווח היום "וול סטריט ג'ורנל". 

הדיווח, שלא נמצאו בו ראיות לכך שבכירי וואווי בסין היו מודעים לפעילות באפריקה או אישרו אותה, עשוי להוסיף תחמושת לטענות של הממשל האמריקאי שלפיהן הציוד של וואווי יכול לשמש לריגול בשם ממשלת סין. וואווי הכחישה את הטענות האלה, אך הממשל האמריקאי הגיש תביעות נגד החברה בחשד להונאה שביצעה סמנכ"לית הכספים, להפרת הסנקציות נגד איראן ולגניבת סודות מסחריים מטי-מובייל. 

לפי תחקיר ה"ג'ורנל", בשני מקרים נפרדים באוגנדה ובזמביה, השתמשו עובדים של וואווי בטכנולוגיה שלה כדי לעזור לממשלות לרגל אחרי מתנגדים בתוך ארצותיהם. טכנאים של וואווי, שעבדו במטה המשטרה של אוגנדה, השתמשו בתוכנת ריגול כדי לחדור להודעות מוצפנות של ראפר שנהפך לאקטיביסט בשם בובי ויין, לפי הדיווח. צוות סייבר של משטרת אוגנדה ביקש מהטכנאים את העזרה לאחר שלא הצליח לחדור להודעות בעצמו. דובר מטעם וואווי אמר ל-CNBC כי החברה מעולם לא עסקה בפעולות "האקינג". 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker