התשקיף מגלה: WeWork הפסידה יותר מ-900 מיליון דולר במחצית 2019

חברת שיתוף חללי העבודה דיווחה על הכנסות של 1.54 מיליארד במחצית הראשונה של 2019 ■ WeWork צפויה לצאת להנפקה ראשונה לציבור כבר בספטמבר הקרוב

סוכנויות הידיעות
מייסד ומנכ"ל WeWork אדם נוימן
אדם נוימן, מייסד ומנכ"ל WeWorkצילום: Mark Lennihan / AP
סוכנויות הידיעות

WeWork פירסמה תשקיף לקראת הנפקת החברה שמשקיעים רבים מצפים לה, ומצטרפת לחברות טכנולוגיה אחרות שהפכו ציבוריות השנה ביניהן אובר וליפט. WeWork, שמיתגה את עצמה מחדש תחת השם We Company, צפויה לצאת להנפקה ציבורית עד סוף השנה וייתכן אף בספטמבר הקרוב.

שווי החברה הוערך באחרונה ב-47 מיליארד דולר, לאחר שסופטבנק, המשקיע הגדולה ביותר ב-WeWork, השקיע סכום נוסף של 2 מיליארד דולר בינואר האחרון. בתשקיף שפורסם היום (ד') דיווחה החברה על הכנסות של 1.54 מיליארד דולר והפסד נקי של יותר מ-900 מיליון דולר בששת החודשים הראשונים של 2019. החברה דיווחה על 527 אלף לקוחות (אינדיבידואלים וחברות) נכון ל-30 ביוני, עלייה של יותר מ-90% לעומת התקופה המקבילה ב-2018.

WeWork, שמשכירה חללי עבודה משותפים לסטארט-אפים, עצמאיים ויזמים, חייבת להשקיע כסף בנדל"ן בכמה משוקי הנדל"ן היקרים ביותר בעולם ומרוויחה כסף במשך הזמן מהשכירות שמשלמות החברות והאנשים הפרטיים. WeWork דיווחה על מחויבות ב-17.9 מיליארד דולר בחוזים לחכירה לטווח ארוך.

We Company הגישה מסמכים חשאיים להנפקה באפריל. התשקיף אינו כולל פירוט פיננסי של מצבה של החברה, אך במאי We Company עידכנה את הדיווח על מצב החברה ברבעון הראשון של 2019 ומסרה כי ההכנסות הוכפלו ל-728.3 מיליון דולר, בעקבות התרחבות לשווקים בינלאומיים ועלייה במספר השוכרים.

WeWork ניסתה להבדיל את עצמה מחברות טכנולוגיה אחרות שמפסידות כסף כמו אובר וליפט. סמנכ"ל הכספים, ארטי מינסון אמר ל-CNBC במאי כי המשקיעים צריכים לראות בהפסדים של החברה כ"השקעות" והוסיף כי השכרת חללי עבודה הוא מודל עסקי מוכח.

WeWork מתכננת לגייס 4-3 מיליארד דולר באג"ח לפני ההנפקה כדי לממן את צמיחת החברה ולהוכיח למשקיעים כי היא תוכל להגיע לרווחיות. החברה מרחיבה את עסקיה מעבר לתחום חללי העבודה. היא השיקה מתחם מגורים משותף במסגרת WeLive וכן בתי ספר שנקראים WeGrow.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker