גל חום בטקסס הביא לזינוק של 36 אלף אחוז במחיר החשמל

מחירי החשמל הסיטוני בטקסס זינקו אתמול לשיא של יותר מ-6,500 דולר למגה-ואט ■ מנהלי רשתות החשמל בטקסס מזהירים זה חודשים כי סגירת תחנות כוח והעלייה בביקוש תקשה על העמידה באספקת החשמל

לוגו בלומברג
בלומברג
בלון פורח לצד השמש
מחיר החשמל בטקסס עלה ב-36 אלף אחוז ביום שני אחר הצהריים ל-6,537.45 דולר למגה וואטצילום: CHARLES PLATIAU/רויטרס
לוגו בלומברג
בלומברג

גל חום קיצוני בטקסס גרם לביקוש לחשמל לעלות לשיא והוביל לזינוק במחירי החשמל ביום שני אחר הצהריים. המחירים עשויים לשוב ולזנק היום (ג'). מחיר החשמל הסיטוני בטקסס עלה ב-36 אלף אחוז ביום שני אחר הצהריים ל-6,537.45 דולר למגהוואט-שעה, מחיר שיא לפי נתוני בלומברג.

מחיר חוזי האנרגיה בכמה בורסות בינלאומיות עלה גם כן, כשהמחיר באחת הבורסות בטקסס קפץ ל-675 דולר למגהוואט-שעה, כך אמר דיוויד הוי, סוחר בחברת האנרגיה דסטני פאואר. "זה מדהים, לדעתי זהו המחיר הגבוה ביותר השנה", הוא אמר.

הזינוק חסר התקדים במחירי החשמל מעיד כי שוק האנרגיה בטקסס הפך להיות תנודתי מאוד בעקבות סגירת תחנות כוח פחמיות במדינה, שלא יכלו להתחרות במחירים הזולים של גז ואנרגיה מתחדשת. מנהלי רשתות החשמל בטקסס מזהירים זה חודשים כי סגירת תחנות כוח והעלייה בביקוש תקשה על העמידה באספקת החשמל.

הטמפרטורות בדאלאס, טקסס, עלו ל-38 מעלות צלזיוס ביום שני וצפויות לעלות היום עוד יותר. בשילוב הלחות, החום ירגיש כמו 41 מעלות צלזיוס, כשביוסטון, טקסס, צפוי להיות אפילו חם יותר.

הביקוש לחשמל הגיע ל-74,531 מגה-ואט ביום שני אחר הצהריים, שיא כל הזמנים, לאחר שהאזרחים החלו להפעיל את המזגנים, כך לפי סוכנות רשת החשמל של טקסס. הזינוק במחירי החשמל גם חושף עד כמה תלויה רשת החשמל באנרגיית רוח, שמהווה כעת כשליש מייצור האנרגיה בטקסס. בריזות חלשות בימים האחרונים תרמו לעליית מחירי החשמל, אמר פלאנן הייהיר, אנליסט אנרגיה בחברת הייעוץ ג'נסקייפ. ייצור אנרגיית הרוח באזור ירד ב-50% ביום שני, לפי נתוני בלומברג.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ