האיש שרוצה לבנות "צבא ברזל בלתי מנוצח" כדי להילחם בארה"ב

במזכר לעובדים כתב רן ז'נגפיי, מייסד וואווי, כי החברה תעבור תהליך ארגון מחדש שיימשך בין שלוש לחמש שנים: "הכדורים שנורו עלינו פגעו במכלי הדלק"

לוגו בלומברג
בלומברג
נשיא וואווי, רן ז'נגפיי (מימין), ונשיא סין, שי ג'ינפינג
נשיא וואווי, רן ז'נגפיי (מימין), ונשיא סין, שי ג'ינפינגצילום: POOL/רויטרס

המייסד המיליארדר של ענקית הטכנולוגיה הסינית וואווי מתכנן תהליך ארגון מחדש בחברה. התהליך, שיימשך שלוש עד חמש שנים, ייצור "צבא ברזל" שיסייע לחברה לשרוד מתקפה מצד ארה"ב ולשמור על ההובלה שלה בתחום רשתות הדור החמישי.

שינויים מבניים צפויים בחברה בעקבות הסנקציות מצד ארה"ב, אשר מאיימות על עסקי הסמארטפונים של וואווי - כך הזהיר המייסד רן ז'נגפיי במזכר פנימי לעובדי החברה, אשר הגיע לידי בלומברג ואומת על ידי דוברת וואווי. הוא הוסיף כי לעסקי מוצרי הצריכה של החברה צפויה תקופה כואבת ממושכת.

וואווי, חברת הטכנולוגיה הגדולה בסין, מתמודדת עם איום קיומי לאחר שוושינגטון הודיעה כי תמנע ממנה לרכוש טכנולוגיה אמריקאית. רן בן ה-74 כתב כי יש צורך כעת בשינוי פנימי בחברה כדי שהחברה תהיה מוכנה לשעת צרה, מה שאומר שחטיבות שההנהלה רואה כפחות נחוצות ייסגרו. הוא לא סיפק פרטים נוספים.

"עלינו להשלים ארגון מחדש בתנאים קשים, כדי ליצור צבא ברזל לא מנוצח שיוכל לעזור לנו להגיע לניצחון", כתב רן במזכר מ-2 באוגוסט. "אנחנו חייבים להשלים את הארגון מחדש הזה בתוך שלוש עד חמש שנים".

רן, לשעבר מהנדס שעבד עם צבא סין, אוהב להשתמש בשפה צבאית. בעבר דיבר על "נסיגה אסטרטגית" משווקים מסוימים, בתגובה על החרפת החקירות של ארה"ב נגד וואווי. וואווי עצמה לא הבהירה עד היום איך ההגבלות של ממשל טראמפ צפויות להשפיע על 190 אלף עובדיה בעולם, אך היא החלה לפטר עובדים בארה"ב, לפי דיווח של "וול סטריט ג'ורנל".

וואווי דיווחה באחרונה על האטה במכירותיה ברבעון השני לעומת הרבעון הראשון, לאחר שהחלה להרגיש את השפעות החרם האמריקאי. החברה חשפה ביום שישי האחרון את מערכת ההפעלה החדשה שפיתחה, HarmonyOS, ואמרה כי היא תוכל להחליף את אנדרואיד אם גוגל לא תתקין יותר את מערכת ההפעלה שלה בסמארטפונים העתידיים של וואווי. עם זאת, רן אמר כי החברה זקוקה ליותר זמן כדי לבנות מערכת אקולוגית של אפליקציות.

"שני כדורים שנורו על חטיבת מוצרי הצריכה שלנו פגעו, למרבה הצער, במכלי הדלק", כתב רן במזכר לעובדים, אך לא פירט מעבר לכך.

עם זאת, הוא דיבר על היתרון שיש לוואווי על פני חברות אמריקאיות בכל הנוגע לטכנולוגיות דור חמישי. "ארה"ב לא משתמשת בטכנולוגיית הדור החמישי המתקדמת ביותר", כתב. "זה עלול להשאיר אותה משתרכת מאחור בתחום הבינה המלאכותית".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker