כאוס תחבורתי בעקבות הפסקת חשמל ענקית בלונדון ודרום אנגליה

הושבתו כמה מתחנות הרכבת העמוסות ביותר בבריטניה ■ שיבושים קשים ברכבת התחתית ■ מאות אלפים נותרו בעלטה ■ רמזורי תנועה הפסיקו לפעול

לוגו גרדיאן
גרדיאן
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
לונדון בעלטה
לונדון בעלטהצילום: אינדיפנדנט, וידיאו (צילום מסך)

אזורים נרחבים באנגליה ובוויילס, בהם גם לונדון, נותרו הערב בעלטה עקב הפסקת חשמל רחבת היקף שגרמה לשיבושים קשים בתנועת הרכבות ובפעילות הרמזורים, מסרו חברות חשמל בבריטניה.

כניסתם של נוסעים לכמה מתחנות הרכבת העמוסות ביותר במדינה נמנעה בדיוק בשעות העומס של יום שישי בערב, ומאות אלפי בתים נותרו ללא חשמל, בשל בעיות בשתי תחנות כוח שונות בממלכה, מסרה חברת החשמל נשונל גריד.

משטרת התנועה הבריטית מסרה כי שוטרים התבקשו לסייע לאחר ששירותי חברת הרכבות בחוף המזרח הושבתו, ויעצה לציבור להימנע מנסיעות. תחנת הרכבת המרכזית יוסטון בלונדון נסגרה בשל "מספר גבוה באופן חריג של נוסעים". הפסקת החשמל גרמה לפי דיווחים לשיבושים גם בשירותי רכבות נוספים ובפעילות רמזורי תנועה.

מעט לפני השעה 18:30 שעון לונדון, דובר נשונל גריד מסר כי בעיות בתחנות כוח גרמו "להפסקת חשמל בכמה אזורים בבריטניה". הדובר הוסיף כי הבעיה כבר נפתרה, וכי המערכת שבה לפעילות רגילה.

כ-500 אלף לקוחות בוויילס, דרום-מערב אנגליה ואזור המידלנדס הושפעו מהפסקת החשמל ו-300 אלף לקוחות בדרום-מזרח אנגליה נותרו בעלטה, מסרו חברות תשתיות החשמל המקומיות. בנוסף לכך, סבלו מהפסקת החשמל גם 110 אלף לקוחות באזור יורקשייר ובצפון-מזרח אנגליה, וכן כ-26 אלף בצפון-מערב אנגליה, לפי חברות אספקת החשמל באזורים אלו.

חברת הייעוץ בתחום האנרגיה אנפסיס (Enappsys) העריכה כי יתכן שהפסקת החשמל נגרמה כתוצאה מהשבתות בלתי צפויות של חוות טורבינות הרוח שממוקמת מול חופי העיירה הורנסי, ואשר נמצאת בבעלות חברת אנרגיית הרוח הדנית אורסטד (Orsted), ושל תחנת הכוח ליטל ברפורד המופעלת בגז, ואשר נמצאת בבעלות ענקית החשמל הגרמנית RWE.

נתוני נשונל גריד הראו כי שתי תחנות הכוח נותקו מהרשת בערך באותו הזמן. שתי ההשבתות במקביל גרמו לנפילת מתח פתאומית שגרמה לחלקים מסוימים מרשת החשמל להתנתק באופן אוטומטי, ולגרום בכך להפסקות חשמל.

"אפשר היה לצפות שהמערכת תתמודד עם אובדן כושר ייצור בסדר גודל כזה", אמר דובר אנפסיס. "הדבר מצביע על כך שיתכן שהיו עוד בעיות במקביל לנפילות".

דוברת רשות התחבורה של לונדון (TfL) מסרה כי כמה רמזורים הפסיקו לפעול בבירה וכי היקף הבעיה עדיין לא ברור. שוטרים הוזעקו כדי "לכוון את התנועה בצמתים עמוסים, לעשות זאת פיסית בעצמם", אמרה. "אנחנו עדיין מנסים להעריך כמה רמזורי תנועה מושבתים".

שירותי רכבות מלונדון ואליה, כולל אלו של תמזלינק, סאותרן וגטוויק אקספרס, סבלו מעיכובים וביטולים. נשונל רייל מסרה כי "מספר גדול" של שירותי רכבות הושפעו מהפסקת החשמל.

רשות התחבורה של לונדון מסרה כי פעילות קו ויקטוריה של הרכבת התחתית הופסקה זמנית. נוסעי רכבת רבים העלו סרטונים וצילומים לרשתות החברתיות שבהם נראו השלכות הפסקת החשמל, ובכלל זה אנשים שצועדים ברגל לאחר שנאלצו לרדת מרכבות שהושבתו.

הכתבה בגרדיאן

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker